Hasan Arat düzenlediği lansmanla yönetim kurulu üyelerini kamuoyuna tanıttı. | Futbol KulisiFutbol Kulisi

16 Nisan 2024 - 07:58

Hasan Arat düzenlediği lansmanla yönetim kurulu üyelerini kamuoyuna tanıttı.

Beşiktaş Jimnastik Kulübü’nün 3 Aralık 2023 Pazar günü Akatlar Spor Kompleksi’nde gerçekleştirilecek Olağanüstü Seçimli Genel Kurul Toplantısı’nda başkan adayı olan Hasan Arat, yönetim kurulu listesini bugün Kulübümüze giderek Divan Kurulu Başkanlığına sundu.

reklam
Hasan Arat düzenlediği lansmanla yönetim kurulu üyelerini kamuoyuna tanıttı.

Hasan Arat’ın listesinde, 6’sı Beşiktaş Divan Kurulu üyesi olmak üzere sporcular, alanında öncü profesyoneller ve önemli iş insanlarından yer alan 13 isim yer alıyor.

HASAN ARAT YÖNETİM KURULU LİSTESİ:

-Başkan Adayı​- Hasan ARAT
– Hüseyin YÜCEL
– Feyyaz UÇAR
– Dr. M. Cüneyt SEZGİN
– Yalçın AYAYDIN
– M. Kaan ŞAKUL
– Onur GÖÇMEZ
– Mete VARDAR
– Ekrem KEÇOĞLU
– Altın MİMİR
– Prof. Dr. Işıl ZEYBEK
– Kadir KILIÇ
– Çağlayan TUĞAL
– Burak ASLAN

BAŞKAN ADAYI:

HASAN ARAT

Hasan Arat, 1959 yılında Adana’da doğdu. Liseyi Haydarpaşa lisesinde bitirdi. İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun oldu. Hasan Arat, 7 yıl boyunca profesyonel basketbol oynadı. Kariyerine Adana Demirspor’da başladıktan sonra 1977’da transfer olduğu Beşiktaş’ta 5 yıl forma giydi.
Arat, 1996 yılında Ekonomist Dergisi, Türkiye Milli Prodüktivite Merkezi ve Dünya Gazetesi tarafından ‘Yılın İşadamı’ ödülüne layık görüldü. Arat, 1998-2000 yılları arasında Beşiktaş Jimnastik Kulübü’nde Süleyman Seba başkanlığındaki yönetim kurulunda ikinci başkanlık görevinde bulundu. İstanbul’un 2020 Olimpiyat Oyunları ve Paralimpik Oyunları’na aday olması sürecini yönetti. İstanbul’un 5. olimpiyat adaylığı olan bu süreçte şehrin finale kalması ve gösterilen başarının ardından Hasan Arat, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Başkan Yardımcısı Avrupa Olimpiyat Komitesi (EOC) icra kurulu üyesi, Uluslararası Olimpiyat Komiteleri Birliği (ANOC) Pazarlama ve Yeni Finans Kaynakları Komisyonu üyesi ve Uluslararası Olimpiyat Komitesi’nin (IOC) Finans ve Pazarlama komisyonu üyesi ve 2020 Olimpiyat İhale Prosedürü Çalışma Grubunun dokuz üyesinden biri olarak seçilerek uluslararası tanınırlığı olan bir spor yöneticisi haline geldi. Temmuz 2019’da Polonya’nın Malopolska bölgesinde ve Krakow’da düzenlenecek 2023 Avrupa Oyunları için EOC tarafından Koordinasyon Kurulu Başkanı olarak seçildi ve 2023 Avrupa oyunlarının başarı ile tamamlanması nedeni ile fahri vatandaşlık ünvanı aldı. Kasım 2019’da Dünya Atletizm Konseyi İcra Kurulu’na kabul edilen Hasan Arat, bu kurumda İcra Kurulu Risk Komitesi Başkanı olarak görev yapmaya devam ediyor.
Hasan Arat, çok yönlü bir gayrimenkul yatırım ve geliştirme şirketi olan Novo Invest’in ortağı ve Yönetim Kurulu Başkanı, Londra ve İstanbul merkezli bağımsız bir Kurumsal Finansman ve Birleşme & Satın Alma danışmanlık firması olan Dome Group’un Kurucusu, Ortağı, Türkiye ve dünya lüks moda dünyasının önemli kuruluşlarından Beymen Group’un ise Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısıdır. Arat, Özyeğin Üniversitesi Mütevelli Heyeti üyeliği, FIBA Holding Yönetim Kurulu üyeliği, Birleşmiş Milletler Dünya Turizm Örgütü’nün (UNTWO) Bağlı Üyeler Kurulu Başkan Yardımcılığı da dahil olmak üzere çeşitli görevlerde bulunmuştur. Uluslararası Hazır Giyim Federasyonu’nun (IAF) eski Başkanı ve mevcut Yürütme Konseyi üyesidir. Aynı zamanda BİDEV(Basketbol İçin Destek ve Eğitim Vakfı) Yönetim Kurulu Başkanı, TEGV (Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı) mütevelli heyet üyesi ve Haydarpaşa Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu üyesidir. Evli ve iki çocuk babasıdır. ​

Yönetim Kurulu Üyeleri

HÜSEYİN YÜCEL
Hüseyin Yücel 11.08.1982 İstanbul doğumludur. Saint Benoit Lisesi’nden mezun olduktan sonra, Fransa’da Paris 1 Panthéon-Sorbonne Üniversitesi Ekonomi ve İşletme bölümlerinde lisans eğitimini tamamladı. Türkiye’ye dönen Yücel, aile şirketlerinde icra ettiği farklı görevlerin ardından Bahçeşehir Koleji ve Uğur Okulları’nın İcra Kurulu Başkanlığı’nı üstlendi. 2017 yılında eğitimin ayrılmaz bir parçası olarak gördüğü sporu, öğrencilere sevdirmek amacıyla Bahçeşehir Koleji Spor Kulübü Basketbol Takımı’nı kurdu. Takım, ilk yılında Süper Lig’e çıktı, 2022 yılında ise FIBA Europe Cup şampiyonu oldu. Hüseyin Yücel, daha önce Kulübümüzde Yönetim Kurulu Üyesi ve Asbaşkan olarak görev yaptı. Halen Bahçeşehir Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkan Vekili ve Bahçeşehir Koleji ve Uğur Okulları İcra Kurulu Başkanı olarak görev yapan Yücel, iki çocuk babası, İngilizce ve Fransızca bilmektedir.

M.CÜNEYT SEZGİN
Dr. M. Cüneyt Sezgin, 1961 yılında İstanbul’da doğdu. Kabataş Erkek Lisesi’nden mezun olduktan sonra, lisans eğitimini ODTÜ İşletme Bölümü’nde, yüksek lisansını Western Michigan Üniversitesi’nde, doktorasını İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde tamamladı. 1989 yılından bu yana Beşiktaş Jimnastik Kulübü Kongre Üyesi, Ocak 2007’den bu yana Divan Kurulu Üyesi olan Sezgin, yerli ve yabancı bankalarda yatırım bankacılığı, risk yönetimi, teftiş, uyum ve iç kontrol başta olmak üzere birçok konuda üst düzey yönetici, yönetim kurulu ve denetim komitesi üyesi olarak çalıştı. Garanti BBVA Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapan Dr. Cüneyt Sezgin, Kabataş Erkek Lisesi Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu ve Mütevelli Heyeti Üyesi olarak da görev yapmaktadır. Başta “Futbolda Risk Yönetimi” olmak üzere spor endüstrisi üzerine yayınlanmış makaleleri bulunan Cüneyt Sezgin, Doğal Hayatı Koruma Derneği (WWF Türkiye), Öğretmen Akademisi Vakfı ve Finans Yöneticileri Vakfı yönetimlerinde görev yapmaktadır.

ONUR GÖÇMEZ

Onur Göçmez, 1977 yılında İstanbul’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Bandırma’da tamamlayan Göçmez, İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu. Lojistik sektöründe birçok önemli görevde bulunan Onur Göçmez, Arkas Holding Lojistik Grubu Başkanlığı görevine devam etmektedir. Bandırmaspor Onursal Başkanı olan Göçmez; sportif direktör, asbaşkan ve başkan olarak çeşitli görevlerde bulunmuştur. Bir dönem TFF 1.Lig Kulüpler Birliği Başkanlığı görevinde de bulunan Göçmez, görev süresi içinde stratejik futbol yönetimi, tesisleşme, kurumsallaşma gibi önemli çalışmalarda bulunmuştur. Çocukluk yıllarından bu yana siyah-beyaz renklere bağlı olan Göçmez, 2017 yılından bu yana BJK Kongre üyesidir. Onur Göçmez evli ve üç çocuk sahibidir.

YALÇIN AYAYDIN
Yalçın Ayaydın, 1960 yılında Mardin’de doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Mardin’de tamamlayan Ayaydın, 1983 yılında Marmara İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’ni bitirmiştir. 1979 yılında tekstil sektöründe profesyonel iş hayatına atılan Ayaydın, 1986 senesinde Türk giyim sanayinde kısa zamanda önemli yer edinen İpekyol Giyim Sanayi ve Ticaret A.Ş.’ni kurarak ticaret hayatına atılmıştır. İpekyol markasından sonra, 1997 yılında Twist Markasının temelleri atılmış ve gruba ikinci marka olarak katılmıştır. 2004 yılında Machka markasının kurulmasına öncülük etmiştir. 2008’de İtalyan kumaş devi Miroglio ile yapılan birleşme ile bugün Ipekyol Group olarak yoluna devam eden markalar topluluğunun halen yönetim yönetim kurulu başkanlığını sürdürmektedir. Geçmiş dönemlerde, Birleşmiş Markalar Derneği Yönetim Kurulu başkanlığı ve iki dönem boyunca İTKİB Yönetim Kurulu üyeliği görevlerini yürütmüştür. Divan Residence Gayrimenkül A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürüten Ayaydın aynı zamanda gayrimenkul yatırım ve geliştirme konusunda da farklı projeler içinde yer almaktadır. Ayaydın, evli ve 2 çocuk babasıdır.

METE VARDAR
Mete Vardar, 1974 yılında İstanbul’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini İstanbul’da tamamladı. İstanbul Üniversitesi Turizm bölümünden mezun oldu. Eğitim yıllarından itibaren turizm alanında çeşitli görevlerde bulunan Mete Vardar, 2003 yılından bu yana Jolly Tur Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı yürütmektedir. Spor dünyası ile iç içe bir yaşam süren Vardar, Anadoluhisarı ve Beylerbeyi Spor Kulüplerinde başkanlık, Beşiktaş Jimnastik Kulübü’nde ise yönetim kurulu üyeliği görevlerinde bulunmuştur. BJK Divan Kurulu üyesi olan Vardar, 2 çocuk sahibidir.

M. KAAN ŞAKUL
M. Kaan Şakul 07.03.1973 tarihinde Ankara’da doğdu. Heybeliada Deniz Lisesi’nden 1990 yılında mezun olduktan sonra, lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi İngilizce İktisat Bölümü’nde, yüksek lisans eğitimini İstanbul Bilgi Üniversitesi Bankacılık ve Finans Bölümü’nde tamamladı ve daha sonra Harvard Business School, Bocconi SDA, Columbia Business School ve IMD Business School gibi dünyaca ünlü üniversitelerde eğitim programlarına katıldı. Yapı Kredi Bankası İcra Kurulu Üyesi ve Kurumsal Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı olan Kaan Şakul, bu görevlerinin yanı sıra Yapı Kredi Finansal Kiralama A.O ve Yapı Kredi Faktoring A.Ş’de yönetim kurulu üyeliklerini de yürütmektedir. T.C. Hazine ve Maliye Bakanlığı, Borsa İstanbul A.Ş, Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği, Türkiye Sigorta, Reasürans ve Emeklilik Şirketleri Birliği, Finansal Kurumlar Birliği, Kamu Bankaları ve önde gelen özel bankaların ortaklığıyla kurulan Türkiye Menkul Kıymetleştirme Şirketi’nde de yönetim kurulu üyesi olarak görev yapmaktadır. Evli ve 2 çocuk babası olan Kaan Şakul, İngilizce ve Yunanca biliyor.

Av.ALTIN MİMİR

Altın Mimir, 1972 yılında Tunceli’de doğdu. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde eğitimini tamamladı. Avukatlığa başlamasının ardından 1998 yılında Emek Hukuk’u kurdu. Bugün sahip olduğu ofiste, ağırlıklı özel hukuk alanında ticaret ve şirketler hukuku, aile hukuku, gayrimenkul ve kira hukuku, iş hukuku, icra-iflas hukuku ile ağırlıklı ekonomik suçlardan kaynaklı ceza hukuku davalarında deneyimli profesyonel avukatlarla beraber hizmet vermektedir. Ayrıca, şirketlerin kurumsal olarak hukuki işlemlerini takip ederek, sözleşmeler hazırlamakta ve hukuki danışmanlık yapmaktadır. Mimir, KAGİDER ve BİZİM ÇOCUKLARIMIZ derneklerinde faaliyetlerini sürdürmektedir.

FEYYAZ UÇAR
Feyyaz Uçar, 1963 yılında İstanbul’da doğdu. Futbola Avcılar Kulübü’nde başladıktan kısa bir süre sonra Beşiktaş Genç Takımı’na gelen Feyyaz Uçar, 1982-83 sezonundan itibaren A Takım kadrosuna yükseldi ve siyah-beyazlı formayı giydiği 12 sezonda toplam 421 maçta 211 gol kaydetti. BJK Divan Kurulu üyesi olan Uçar, Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Beden Eğitimi ve Spor Bölümü “futbol ihtisas” mezunu. Beşiktaş formasıyla 4 Türkiye Ligi, 3 Türkiye Kupası, 4 Cumhurbaşkanlığı Kupası, 1 Başbakanlık Kupası, 6 TSYD Kupası şampiyonluğu yaşayan Uçar, 1989-1990 sezonunu ise gol kralı olarak tamamladı. Futbolculuk kariyerinin ardından teknik direktörlük yapan Feyyaz Uçar, Beşiktaş’ın 100. yılında kazandığımız şampiyonlukta Beşiktaş’ın yardımcı antrenörü olarak görev yaptı. Evli ve iki çocuk babası olan Uçar, İngilizce, Fransızca ve İtalyanca bilmektedir.

IŞIL ZEYBEK
Prof.Dr.Işıl Zeybek, 9 Eylül 1971’de dünyaya geldi. Saint Benoit Fransız Lisesi’ni tamamladıktan sonra İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Yabancı Diller Eğitimi Bölümü Fransız Dili ve Eğitimi Anabilim Dalı’nda lisans eğitimini aldı. İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Tanıtım ve Halkla İlişkiler Anabilim Dalı’nda yüksek lisansını tamamladıktan sonra yine aynı bölümde doktorasını tamamladı. İstanbul Kültür Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi, Sanat Yönetimi Bölümü’nde 1998-2002 yılları arası araştırma görevlisi, 2002-2005 yılları arası öğretim üyesi, 2005-2008 yılları arası yardımcı doçent doktor, 2009-2014 yılları arası doçent doktor unvanıyla görev yapmıştır. Halen İstanbul Kültür Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi, Sanat Yönetimi Bölümü’nde profesör doktor unvanıyla görev yapmaktadır.

EKREM KEÇOĞLU
Ekrem Keçoğlu, 1959 tarihinde Rize’de doğdu. İlk öğrenimini Rize’de, orta ve lise öğrenimini İstanbul’da tamamladı. İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi İnşaat Mühendisliği bölümü mezunu olan Ekrem Keçoğlu, Keçoğlu Makina Sanayi A.Ş. Yönetim Kurulu üyeliğini üstlenmektedir. BJK Divan Kurulu üyesi olan Ekrem Keçoğlu, 1998-2000 yılları arasında Süleyman Seba başkanlığındaki BJK Yönetim Kurulu’nda görev yapmıştır. Evli ve iki çocuk babasıdır.

KADİR KILIÇ
Kadir Kılıç, 1963 yılında Ankara’da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Ankara’da tamamladı. Lisans eğitimini Hacettepe Üniversitesi Fransız Dili ve Edebiyatı bölümünde aldı. Daha sonra Fransa’da Paris Sorbonne IV Üniversitesi’nde Fransız edebiyatı ve uygarlığı üzerine 1 yıl eğitim aldı. 1989 yılından beri deri ve kürk sektöründe faaliyet göstermekte olup, 3 dönem sektör başkanlığı yapan Kılıç ayrıca, sektörün uluslararası federasyonunda yönetim kuruluna seçilerek 2 yıl uluslararası federasyonda görev almıştır. Halen deri ve kürk sektöründe faaliyet gösteren Kadir Kılıç, 1994 yılından beri Beşiktaş Jimnastik Kulübü kongre üyesi olup 2007 yılında Beşiktaş Jimnastik Kulübü Divan Kurulu’na seçilmiştir. Evli ve 2 çocuk babası olan Kadir Kılıç, Fransızca, İngilizce ve Rusça dillerini bilmektedir.

ÇAĞLAYAN TUĞAL
Çağlayan Tuğal, 1966 yılında İstanbul’da doğdu. Çavuşoğlu Koleji’den mezun olduktan sonra lisans ve yüksek lisans eğitimini Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Mimarlık Fakültesi İç Mimarlık Bölümü’nde tamamladı. Çağlayan Tuğal, 1989 yılında kurduğu CT Mimarlık ile mimari, iç mimari proje hizmeti ve projelerinin uygulama kontrollüğü konusunda hizmet vermektedir. Hem yurt içinde hem de yurtdışında birçok projeye imza atan ve ödüller alan Tuğal’ın önemli projeleri arasında Misak-ı Milli Kulesi Anıtkabir Atatürk Müzesi restorasyonu, Topkapı Sarayı Müzesi’nin Hazine Bölümü restorasyonu, birçok televizyon kanalı binasının ve İstanbul’un ünlü binalarının mimari ve iç mimari projeleri bulunmaktadır. Tuğal, evli ve 3 çocuk babasıdır.

BURAK ASLAN
Burak Aslan İstanbul’da doğdu. Lisans eğitimini Bilkent Üniversitesi Siyaset Bilimi Kamu Yönetimi’nde tamamladıktan sonra Hukuk fakültesini bitirdi. Columbia Üniversitesi Uluslararası Hukuk programına katıldı. Kamu bürokrasisinde çeşitli görevler üstlenen Burak Aslan, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nda Özel Kalem Müdürlüğü, Spor Toto Teşkilat Başkan Yardımcılığı ve Dışilişkiler Başkanlığı yaptı. Spor kulüplerinin büyümesi ve tesisleşmesinde projeler geliştirdi. Spor Federasyonları’nın Özerklik Kanunu ile 6222 Sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesi Dair Kanun’un hazırlanması çalışmalarında görev aldı. Formula 1, MotoGP, Basketbol Dünya Şampiyonası, WTA, Universiade Erzurum Kış Oyunları, Akdeniz Oyunları gibi uluslarası organizasyonların ülkemize kazandırılması sağlayan ekipte görevler üstlendi. TFF Dışilişkiler İcra Kurulu Üyeliği, Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeliği ve Tenis Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı. 2020 İstanbul Olimpiyat Oyunları adaylığında devlet tarafındaki koordinasyon sürecini yürüten başkanlığı yönetti. 2004 Atina, 2008 Pekin, 2012 Londra Olimpiyat oyunlarında Türk kafilesinde görev aldı. Sonrasında Başbakanlık’ta Özel Kalem Müdürlüğü ve danışmanlık yaptı. Başbakanlıktaki görevi süresince göç ve insani yardımlar projelerini yürüttü. Birleşmiş Milletler ve Avrupa Birliği Mülteciler Yüksek Konseyi toplantılarına katıldı.

FİKSTÜR - Maç Yok

Tümünü Gör

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
izmir escortankara escortcasinoPendik Ucuz Escortgaziantep escortgaziantep escorteryaman escortcasino siteleriparis sportifs hors arjelparis sportifs en Italiesites de paris sportifs russesparis sportifs sans vérificationparis sportifs au Luxembourgsites de paris angaismeilleur site de pari sportif internationalparier courses de chiensparier sur le footballparier sur les cornersparier sur les cartonsparier sur le nombre de tirsataşehir escortmadnix casinocasino extra1xbitblizzcasinobitslotkingbillyonlineslotmachinesgambino slotsdraftkings casinojoabet casinokalebetlevantcasinopaşacasinocratosroyalinterbahisbordobetMebbis Giriştrendyol indirim koduCasibommavibetBahçeşehir Escort Bayanescortslot siteleri https://en-iyi-10-slot-siteleri.comstarzbet adamsah.netdeneme bonusucasibomstarzbet girişstarzbet girişbahsegelgrandbettingtruvabetbahiscasinotarafbetbahiscommariobetbetistmarkajbetbetinematadornetcasibombelugabahisbetebet1xbetasyabahiscasinovalediscountcasinoelexbetfavoribahisbahiscombahiscombelugabahisbelugabahisbetistbetistceltabetceltabetklasbahisklasbahismariobetmariobetrestbetrestbettarafbettarafbettipobettipobetcasibomcasibomcasibomcasibomstarzbetsahnebetlimanbetredwinmatadorbetmatadorbetbetkombetkomcasibomcasibomcasibomcasibomcasibom7slotsbahigobahis1000bahisalbaymavibaywinbetexperbetkanyonbetkolikbetkombetlikebetmatikbetnisbetonredbetorspinbetparkbetperbetroadbetsatbettiltbetturkeybetvolestarzbet24wincratosslotelitbahisfavorisenfunbahisgorabethilbetikimisliimajbetintobetjasminbetjetbahiskralbetligobetlordbahismarsbahismeritkingmilanobetmobilbahismostbetmrbahisneyinenoktabetnorabahisoleybetonbahisonwinorisbetparmabetperabetpiabetpinuppokerbetapusulabetredwinrexbetromabetsahabetsavoybettingbetkomescort bodrumbahis siteleriblackjack siteleriCasinoBonanzacasino bonanzadeneme bonusurulet sitelerisweet bonanzacasino sitelericasino sitelericasino sitelerisupertotobettulipbettumbetpadisahbetvdcasinovenusbetwinxbet7slotsasyabahisbahis1000bahisalbahsegelbaywinbetebetbetexperbetkolikbetmatikbetonredbetorspinbetroadbettiltbetturkeybetvolecasibomcratosslotdumanbetelitbahisextrabetfunbahisgorabetgrandpashabethilbetimajbetjasminbetkalebetkralbetlimanbetmaltcasinomarkajbetmatbetmilanobetmobilbahismostbetgirisneyinenorabahisonwinpalacebetparmabetperabetpokerbetaredwinrexbetrokubetsahabetsavoybettingtarafbettruvabettumbetxslotartemisbitbaymavibetebetbetkolikbetkombetperbettiltceltabetimajbetklasbahisligobetlimanbetmariobetmatbetneyinesahabetbetpasrestbetklasbahisbetebetbelugabahistarafbetbetkombetistmarkajbetparibahisbetinegobahisbettiltbetnisbetsatbetorspinligobetbetkanyonbaywinrokubetcratosslotgorabetelexbetfunbahisartemisbetbetparkbetmatikoleybetbetlikekralbetperabetlimanbetsavoybettingintobetdiscount casinobahsegelmostbetbetroadjasminbethilbetvenüsbetasyabahisredwinbetkolikdinamobetmilanobetelitbahisorisbetpusulabetaresbetpolobetdumanbetmatbetpalacebetmrbahistulipbetnorabahismilosbetbetvoleonbahisbetexperbetperbahigopokerbetalordbahiscasinovalebetonredbahis1000baymaviakcebetnoktabetneyinefavorisenbetgitbetcupstarzbethiltonbetsetrabetmelbetbetnanokazandrapokerklasmaltcasinoeskişehir halı yıkamaistanbul escort bayanizmir escortankara escortcasinoPendik Ucuz Escortgaziantep escortgaziantep escorteryaman escortcasino siteleriparis sportifs hors arjelparis sportifs en Italiesites de paris sportifs russesparis sportifs sans vérificationparis sportifs au Luxembourgsites de paris angaismeilleur site de pari sportif internationalparier courses de chiensparier sur le footballparier sur les cornersparier sur les cartonsparier sur le nombre de tirsataşehir escortmadnix casinocasino extra1xbitblizzcasinobitslotkingbillyonlineslotmachinesgambino slotsdraftkings casinojoabet casinokalebetlevantcasinopaşacasinocratosroyalinterbahisbordobetMebbis Giriştrendyol indirim koduCasibommavibetBahçeşehir Escort Bayanescortslot siteleri https://en-iyi-10-slot-siteleri.comstarzbet adamsah.netdeneme bonusucasibomstarzbet girişstarzbet girişbahsegelgrandbettingtruvabetbahiscasinotarafbetbahiscommariobetbetistmarkajbetbetinematadornetcasibombelugabahisbetebet1xbetasyabahiscasinovalediscountcasinoelexbetfavoribahisbahiscombahiscombelugabahisbelugabahisbetistbetistceltabetceltabetklasbahisklasbahismariobetmariobetrestbetrestbettarafbettarafbettipobettipobetcasibomcasibomcasibomcasibomstarzbetsahnebetlimanbetredwinmatadorbetmatadorbetbetkombetkomcasibomcasibomcasibomcasibomcasibom7slotsbahigobahis1000bahisalbaymavibaywinbetexperbetkanyonbetkolikbetkombetlikebetmatikbetnisbetonredbetorspinbetparkbetperbetroadbetsatbettiltbetturkeybetvolestarzbet24wincratosslotelitbahisfavorisenfunbahisgorabethilbetikimisliimajbetintobetjasminbetjetbahiskralbetligobetlordbahismarsbahismeritkingmilanobetmobilbahismostbetmrbahisneyinenoktabetnorabahisoleybetonbahisonwinorisbetparmabetperabetpiabetpinuppokerbetapusulabetredwinrexbetromabetsahabetsavoybettingbetkomescort bodrumbahis siteleriblackjack siteleriCasinoBonanzacasino bonanzadeneme bonusurulet sitelerisweet bonanzacasino sitelericasino sitelericasino sitelerisupertotobettulipbettumbetpadisahbetvdcasinovenusbetwinxbet7slotsasyabahisbahis1000bahisalbahsegelbaywinbetebetbetexperbetkolikbetmatikbetonredbetorspinbetroadbettiltbetturkeybetvolecasibomcratosslotdumanbetelitbahisextrabetfunbahisgorabetgrandpashabethilbetimajbetjasminbetkalebetkralbetlimanbetmaltcasinomarkajbetmatbetmilanobetmobilbahismostbetgirisneyinenorabahisonwinpalacebetparmabetperabetpokerbetaredwinrexbetrokubetsahabetsavoybettingtarafbettruvabettumbetxslotartemisbitbaymavibetebetbetkolikbetkombetperbettiltceltabetimajbetklasbahisligobetlimanbetmariobetmatbetneyinesahabetbetpasrestbetklasbahisbetebetbelugabahistarafbetbetkombetistmarkajbetparibahisbetinegobahisbettiltbetnisbetsatbetorspinligobetbetkanyonbaywinrokubetcratosslotgorabetelexbetfunbahisartemisbetbetparkbetmatikoleybetbetlikekralbetperabetlimanbetsavoybettingintobetdiscount casinobahsegelmostbetbetroadjasminbethilbetvenüsbetasyabahisredwinbetkolikdinamobetmilanobetelitbahisorisbetpusulabetaresbetpolobetdumanbetmatbetpalacebetmrbahistulipbetnorabahismilosbetbetvoleonbahisbetexperbetperbahigopokerbetalordbahiscasinovalebetonredbahis1000baymaviakcebetnoktabetneyinefavorisenbetgitbetcupstarzbethiltonbetsetrabetmelbetbetnanokazandrapokerklasmaltcasinoeskişehir halı yıkamaistanbul escort bayan liste cote et match fdjliste cote et match fdjliste cote et match fdjliste cote et match fdjapplication parions sportapplication parions sportpmu parier en ligneliste de parions sportliste de parions sportcote au footcote au footcote au foottélécharger parions sporttélécharger parions sporttélécharger parions sporttélécharger parions sportjetx jeuxjetx jeuxjetx jeuxdevbahisfinalbahisvegasslotvegasslotdevbahisdevbahisplinko franceplinko franceplinko franceplinko francejeux du poulet demojeux du poulet demomystake jeux du pouletmystake jeux du pouletcasino dicecasino dicecasino dicecasino dicecasino pour francaisportobettrendbettulipbettulipbetlirabetlirabetlirabetmasterbettingmasterbettingpusulabetdinamobetdinamobetdinamobetbetradarmeilleur site casino en ligne francaismeilleur site casino en ligne francaiscasino en ligne surcasino en ligne surcasino serieuxcasino serieuxjeux casino reeljeux casino reelsite de jeux casino en lignecasino en ligne fiable francaisdiyarbetw88w88casipoletabetlordbahismeilleur site de jeux casino en ligneaviator demoistanbulbahisistanbulbahisslotbarbetandyouonwintipobet mobilmatadorbet mobilcapitolbetcapitolbetoslobet girişikimisli girişalfabahiswinxbetwinxbetcasino sérieuxnitrobahisbetkanyonbetkanyonbetkanyonbetistbetistbetistsmartbahissmartbahistrendbettrendbetbayşanslımelbetpiabet7slotsbetvolebetticketroketbetbetbabasupertotobetsahabetbahsinepinupastekbetatlantisbahisall right casinobizimbahissiyahbethayalbahishayalbahisslotticapiabetsantosbettingsantosbettingsantosbettingsantosbettingsiyahbetlevabetcasiverabekabetkareasbetfaffbetbetmarketcasinopercasinoslotnakitbahismostbetbetwinnerbetandyoubetandyourelaxbahisbetnarcosbetnarcosbetnarcosfavorislotbahiscasinoasyabahisbitslotelenorbetgolvaryonjabetby maskecasinoslotcasilotcasilotmaksibetcresus casinocresus casinocresus casino aviscresus casino gratuitcresus casino applicationwild sultan casino en lignewild sultan aviswild sultan francespace fortunaspace fortuna casinospace fortuna avisamon casino avisbetify connexionamon casino inscriptionmadnix applicationtortuga casino compte bloquéazur casino bonusmagical spin inscriptionbetify promo codecasino joka bonus sans dépôtrestbet üyelikbetboo üyeliksüperbetin üyelikbetandreas üyelikwonodd üyelikbovbet üyelikbetturkey üyelikbetturkey üyelikwild sultan bonus sans depotwinoui applicationwinoui inscriptionbetmatik üyeliksüpertotobet üyeliksüpertotobet üyelikavrupabetmariobet üyelikbetsat üyelikpinup üyelikpinup üyelikpinup üyelikpinup üyelikstarda üyelikstarda üyelikportbetonwin üyelikonwin üyeliksahabet üyeliksahabet üyeliksahabet üyeliktempobet üyeliktempobet üyeliktempobet üyelik1xbet üyelik1xbet üyeliktipobet üyelikmostbet üyelikromabet üyelikromabet üyelikromabet üyelikkatsubet casinomiraxcasino bonusskycrownbahsinebetsahabetsahabetsahasantabetegobetegobetegobetwolbetlidyabetgobahisgoldenbahisbordobetparibahisbetboxbetnefbetmüzebetmüzeshowbahisoleybetoleybetbetcupbetcupviplobybetosferikonbet