Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç, camiaya birlik ve beraberlik çağrısında bulundu | Futbol KulisiFutbol Kulisi

19 Nisan 2024 - 02:01

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç, camiaya birlik ve beraberlik çağrısında bulundu

Mustafa – AKIN, Metin ARSLANCAN, Olgucan KALKAN / İSTANBUL, (DHA) – Fenerbahçe Kulübü Olağan Yüksek Divan Kurulu Toplantısı’nda Başkan Ali Koç açıklamalarda bulundu.

reklam
Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç, camiaya birlik ve beraberlik çağrısında bulundu

Faruk Ilgaz Tesisleri’nde düzenlenen toplantıda Başkan Ali Koç, geçen sezona dair de değerlendirmeler yaptı.

Koç, futbol takımın lig şampiyonluk özleminin 9 yıla çıktığını aktararak, “Normal bir sene olsa aslında başarılı bir sezon geçirdik diyebiliriz. Puan ortalamamız son 12 yılın en iyi puan ortalaması, resmi maçlarda 122 gol attık. Geçmiş 5 yılın şampiyon ortalamasından daha yüksekti, Avrupa’da gruptan namağlup çıktık. Sevilla’yı tek yenen takım bizdik. Sonunda da 10 senedir alamadığımız Türkiye Kupası’nı aldık; bu açıdan baktığınızda başarılı bir sezon ama madalyonun tersine baktığımızda derbi performansı, sezon başında büyük bir şampiyonluk beklentisi, erken şampiyon ilan etmemiz, beklentilerin yüksek olması, Dünya Kupası arasına kadar arzuladığımız Fenerbahçe DNA’sına yakışan futbol tarzı gibi, düşme hattındaki takımlara kendi sahamızda kaybettiğimiz puanlar neticesinde başarısız bir sezon adlandırılabilir. Şampiyonluk hasreti olmasa nispeten başarılı bir sezon diyebiliriz. Hocamızla yollarımızı ayırdık. Türkiye’de 3’lü sistem olmuyor, ligi hafife alırsan hayatında 3’lü oynamamış hocamız, en önemli maçlarda 3’lü oynamaya başladı. En çok puan kaybettiğimiz, en az gol attığımız maçlar da bu da kısmet. Hocayla ilk tanışmamızda, ‘3’lü oynamıyorsun değil mi?’ sorusuydu. Adamın aldığı kupalara bakıyorsun, hiç 3’lü oynamamış, bize geldi 3’lü oynadı. Niye böyle yapıyorsun dediğimizde ise, ‘siz anlamıyorsunuz, ben 3’lü oynamıyorum’ dedi. Herhalde felsefesi böyleydi. Şu ana kadar iyi bir transfer politikası izlediğimizi düşünüyorum. Bir plan dahilinde, hocamız İsmail Kartal, sportif direktörümüz Mario Branco, yardımcısı Okan Özkan’ın yoğun çalışmaları sonrasında hareket etmeye devam ediyoruz. 2-3 tane daha nokta atışımız var. Onları da önümüzdeki hafta içinde halledeceğiz. Şu ana kadar olumlu gidiyor” diye konuştu.

“BİRLİK OLMAK ZORUNDAYIZ, HOCAMIZA SAHİP ÇIKMALIYIZ”

Fenerbahçe camiasına birlik ve beraberlik çağrısı yapan Başkan Ali Koç, şunları kaydetti:

“Camianın, taraftarın, sokakta Fenerbahçe’yi konuşan, Fenerbahçe’yi takip eden herkesin taşıdığı sorumluluğun farkında olmasını rica ediyorum. Hocamız ne dedi, ‘Çubukluyu giyen her oyuncu en iyi takımdır, Fenerbahçe bizimdir, Fenerbahçe hepimizindir’ dedi. Hep birlik olalım diyorum. Son senemizde elimizden gelenin en iyisini yapacağız. Kısacası birlik olmak zorundayız, takımımıza, hocamıza sahip çıkmalıyız. Göklere çıkartıyoruz, istenilen, arzulanan bir transfer, masadan kalktığımız bir transfer olmuyor sonra tam tersi istikamete geçiyoruz. Mantığımızla hareket etmiyoruz. Unutmamamız gereken bir konu var; 9-10-11-12-13 olmasın. Bunu başka camialar yaşadı. Bu gidişatı durdurmak istiyorsak, sadece sahadaki futbolculara, yönetime, teknik kadroya görev düşmüyor. Aklıselim davranmak gerekiyor”

“FENERBAHÇE’NİN DEĞİL, TÜRK FUTBOLUNUN TARİHİ KONUSUDUR”

Ali Koç, Türkiye Futbol Federasyonu’nun (TFF) 1959 öncesindeki şampiyonluklar için komisyon kurulmasını değerlendirerek şunları dile getirdi:

“Komisyon kurulduğunu TFF açıkladı. Bu doğru bir karar, ancak bize göre geç kalınmış bir karar. İnşallah çok geç kalmadan, biliyorsunuz Nihat Özdemir yönetimindeki federasyona bundan bahsedildi. Hiçbir şey yapılmadı. Bu sefer öyle olmayacağını düşünüyorum. İnşallah komisyon kısa sürede çalışmaya başlar, aksi durumda bu gereksiz tartışmalar uzayarak devam edecektir. Bundan sonraki beklentimiz, tarafsız bir şekilde kaynakları ve belgeleri derinlemesine incelemek, tarihi belgelere dayalı olarak gerçekleri ortaya çıkarmaktır. Çok bekledik, acelemiz yok, oldu bittiye de gelmesin. Bizler bu süreçte bize düşen ne varsa, sunmaya karşılamaya hazırız. Türk topraklarında 1959’dan önce futbol oynanıyor veya oynanmıyordu bu kadar basit. Bir gün biri çıkıp, ‘3 puanlı sisteme geçtikten sonra 2 puanlı sistemdeki şampiyonluklar sayılmıyor.’ Bu durumdan hiçbir farkı yok, dolayısıyla bizim açımızdan 1959 öncesi mücadelemiz sportif rekabetin veya bir üstünlük kurma refleksi değildir. Bu konuya böyle baktığımız aşikârdır. Tarihimizin, efsanelerimizin, sahada akıttığı terlerin peşindeyiz. Bunun Fenerbahçe’nin değil, Türk futbolunun tarihi konusudur. Hakkımızı hukuk dışı etmenlerle, gasp etmeye çalışanlarla, 2000’li yıllarda kurdukları hegemonyasına devam etmeye çalışanlarla da onların anlamaya çalıştıkları her türlü dilden mücadeleyi vereceğiz. Can-ı gönülden inanıyoruz ki, TFF baskı altında kalmadan kararlarını verecektir.”

“BUNDAN SONRAKİ MAÇLARIMIZDA YILDIZSIZ FORMAMIZLA OYNAYACAĞIZ”

Ali Koç, sarı-lacivertlilerin UEFA Avrupa Konferans Ligi 2’nci Ön Eleme Turu ilk maçında 5 yıldızlı formayla karşılaşmaya çıkmasıyla ilgili olarak ise şunları ifade etti:

“Biz 5 yıldızlı formalarla maça çıkacağımızı ifade etmiştik. Bu kararı almaktaki en önemli sebebimiz, TFF’ye yapılan başvurumuz üzerinden çok ama çok uzun zaman geçmesine rağmen hiçbir somut adım atılmaması, defalarca başvurduk, yaprak kımıldamaması ve bizim dosyamızın alınarak yine buzdolabına konularak soğutulacağı çabasıydı. Aslında bu hak arayışı için isyan, haykırışın sonucuydu. Yeni TFF yönetimi, onlara haksızlık etmeyelim 1 yıllıktı; bizim konumuzu öncelik yapamadılar. Ama başvuruda 27. ayımızı geçtik. Dikkat edin ilk yönetim kurulu toplantısında bu konuyu ele aldılar. Komisyon kurulması kararı aldılar, bu konuda başkan Mehmet Büyükekşi’ye camiamız adına teşekkür ediyorum. Biz Türkiye Kupası seremonisine 5 yıldızlı formalarla çıktık ve bu kararımızı gösterdik. Ardından son oynadığımız UEFA Konferans Ligi 2. Eleme Turu maçında da 5 yıldızlı formamızla sahada yer aldık. Aslında bu ilkesel bir duruştu. Bundan sonraki süreçte de komisyon kurulmamış olsaydı 5 yıldızlı formayla mücadele etmeye devam edecektik, bunu da ilettik. Biz ihtar, puan silme ve ligden düşmeye kadar giden süreci göze alarak bu yaklaşımı sergiledik. Ancak geldiğimiz noktada TFF’nin yaklaşımını son derece doğru buluyor ve saygı göstererek ve Türkiye Futbol Federasyonu’nu daha fazla baskı altına alınmaması için bundan sonraki maçlarımızda yıldızsız formamızla oynayacağız. Bizim amacımız süreci tetiklemekti.”

“DEVREDİYORSANIZ, KULÜBÜNÜZE DEVREDİN”

Bilet devir işlemlerine yeni kriterler getirdiklerini vurgulayan Ali Koç, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Biz 38-40 bin kombine satıyoruz, onlar daha doğru yapıyor ve çok daha kısıtlı kombine satıyor. Biz bu sene bu sayıyı 25 bin kombineye indirme kararı aldık. Doğal olarak bunun için kriter koymamız gerekiyordu. Bazıları mağdur olmuş olabilir ama gerçek anlamda mağdur olanlara yardımcı olmaya çalışıyoruz. Ama bir yerde karar vermemiz gerekiyordu. Bazen liderler herkesin hoşuna gitmeyen kararlar vermek zorunda kalabiliyorlar. Ekonomik anlamda çok daha büyük bir uygulamaya geçtiğimize de inanıyorum. 40 bin kombine satıyoruz, kalıyor 2 bin, 3 bin maç bileti kalıyor. Dolayısıyla az sayıda Fenerbahçe taraftarımız maçları izlemeye geliyor. Sattığımız kombinenin 5 bini devamlı devrediyor. Bu kombineyi neden alıyorsunuz? Sürekli değişik kişilere devrediliyor. Biz binlerce taraftardan hareket yiyoruz, dolayısıyla bu kararı almak zorundaydık. Devrediyorsanız, kulübünüze devredin, devir hakkınıza girmiyor.”

“YILDIRIM, YANINDAKİ YANCILARI İLE BİRLİKTE KÜÇÜK BİR HAYAL DÜNYASININ İÇİNDE YAŞIYOR”

Başkan Ali Koç, eski başkanlardan Aziz Yıldırım’ın kendisine yönelik yaptığı açıklamalara ise şu sözlerle yanıt verdi:

“Geçmişte başkanlık yapmış, yönetimde bulunan kişilerin mevcut yönetimin altını oyması, gerginlik yaşanması en çok rakipleri motive ediyor. Eski başkanımız zaman zaman söylemleri ile ya da yancılarının söylemleri ile camiaya ayar vermeye çalışıyor. Yıldırım, yanındaki yancıları ile birlikte küçük bir hayal dünyasının içinde yaşıyor. İnanın bütün aklıselim Fenerbahçeliler, sizin Fenerbahçe’nin iyiliği, başarısı olmadığını gayet açık şekilde biliyor. Siz kamuoyu önünde karşıma çıkma cesaretini gösterirseniz, her söyleminize tek tek yanıt verebilirim. O güne kadar benim için Aziz Yıldırım konusu kapanmıştır. Başkan siz hayatımda karşılaştığım en cesur görünümlü ancak hiçte cesur olmayan bir lidersiniz. Biraz iyi kalpli olsaydınız, iyi niyetli olsaydınız fair-play ruhuna sahip olsaydınız, yıllarca savunduğunuz düşüncelerinize ters düşmeyerek Fenerbahçe Spor Kulübü’ne yapılan eleştirilere dışarıda değil, gelip kongre üyelerimizin önünde yapardınız. Fenerbahçe’de 20 yıllık başkanlık yapmış kişiye otopark yeri vermeyeceğim; olacak iş değil. Olağan Ekim Ayı Yüksek Divan Kurulu Toplantısı’na katılmanızı dört gözle bekliyorum. Fiziksel olarak gelirseniz, neler olacağını hep birlikte görürüz. 2023-2024 sezonunda Fenerbahçe’nin birlik ve beraberliği için elini taşın altına koyacak herkese ihtiyacımız var. Siz bu kervana katılmak isterseniz, en büyük adımı ben ve benim yönetim kurulumuz atacaktır. Bundan hiç şüpheniz olmasın.”

“UMUT İNSANIN YAKITIDIR”

Başkan Ali Koç, konuşmalarını ise şu sözlerle tamamladı:

“Umut insanın yakıtıdır. Umutsuz insan zor yaşar. Umutsuz insan kendisine ve çevresine zarar verebilir. Fenerbahçe Mahallesi’nde çocuklarda umutları görmek paha biçilemez bir şeydi. Barınma ihtiyacı için elimizi taşın altına koyduk. Herkesten Allah razı olsun. Sporcularımızdan da Allah razı olsun. Orada dünyadaki en iyi konteyner şehirlerden birini oluşturduk. Ne ararsan var. Futbol sahaları, parklar. Minik bir şehir gibi.”

Fenerbahçe Kulübü Olağan Yüksek Divan Kurulu Toplantısı Başkan Ali Koç’un konuşmalarının ardından sona erdi.

FİKSTÜR - Maç Yok

Tümünü Gör

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
izmir escortankara escortcasinoPendik Ucuz Escortgaziantep escortgaziantep escorteryaman escortcasino siteleriparis sportifs hors arjelparis sportifs en Italiesites de paris sportifs russesparis sportifs sans vérificationparis sportifs au Luxembourgsites de paris angaismeilleur site de pari sportif internationalparier courses de chiensparier sur le footballparier sur les cornersparier sur les cartonsparier sur le nombre de tirsataşehir escortmadnix casinocasino extra1xbitblizzcasinobitslotkingbillyonlineslotmachinesgambino slotsdraftkings casinojoabet casinokalebetlevantcasinopaşacasinocratosroyalinterbahisbordobetMebbis Giriştrendyol indirim koduCasibommavibetBahçeşehir Escort Bayanescortslot siteleri https://en-iyi-10-slot-siteleri.comstarzbet adamsah.netdeneme bonusucasibomstarzbet girişstarzbet girişbahsegelgrandbettingtruvabetbahiscasinotarafbetbahiscommariobetbetistmarkajbetbetinematadornetcasibombelugabahisbetebet1xbetasyabahiscasinovalediscountcasinoelexbetfavoribahisbahiscombahiscombelugabahisbelugabahisbetistbetistceltabetceltabetklasbahisklasbahismariobetmariobetrestbetrestbettarafbettarafbettipobettipobetcasibomcasibomcasibomcasibomstarzbetsahnebetlimanbetredwinmatadorbetmatadorbetbetkombetkomcasibomcasibomcasibomcasibomcasibom7slotsbahigobahis1000bahisalbaymavibaywinbetexperbetkanyonbetkolikbetkombetlikebetmatikbetnisbetonredbetorspinbetparkbetperbetroadbetsatbettiltbetturkeybetvolestarzbet24wincratosslotelitbahisfavorisenfunbahisgorabethilbetikimisliimajbetintobetjasminbetjetbahiskralbetligobetlordbahismarsbahismeritkingmilanobetmobilbahismostbetmrbahisneyinenoktabetnorabahisoleybetonbahisonwinorisbetparmabetperabetpiabetpinuppokerbetapusulabetredwinrexbetromabetsahabetsavoybettingbetkomescort bodrumbahis siteleriblackjack siteleriCasinoBonanzacasino bonanzadeneme bonusurulet sitelerisweet bonanzacasino sitelericasino sitelericasino sitelerisupertotobettulipbettumbetpadisahbetvdcasinovenusbetwinxbet7slotsasyabahisbahis1000bahisalbahsegelbaywinbetebetbetexperbetkolikbetmatikbetonredbetorspinbetroadbettiltbetturkeybetvolecasibomcratosslotdumanbetelitbahisextrabetfunbahisgorabetgrandpashabethilbetimajbetjasminbetkalebetkralbetlimanbetmaltcasinomarkajbetmatbetmilanobetmobilbahismostbetgirisneyinenorabahisonwinpalacebetparmabetperabetpokerbetaredwinrexbetrokubetsahabetsavoybettingtarafbettruvabettumbetxslotartemisbitbaymavibetebetbetkolikbetkombetperbettiltceltabetimajbetklasbahisligobetlimanbetmariobetmatbetneyinesahabetbetpasrestbetklasbahisbetebetbelugabahistarafbetbetkombetistmarkajbetparibahisbetinegobahisbettiltbetnisbetsatbetorspinligobetbetkanyonbaywinrokubetcratosslotgorabetelexbetfunbahisartemisbetbetparkbetmatikoleybetbetlikekralbetperabetlimanbetsavoybettingintobetdiscount casinobahsegelmostbetbetroadjasminbethilbetvenüsbetasyabahisredwinbetkolikdinamobetmilanobetelitbahisorisbetpusulabetaresbetpolobetdumanbetmatbetpalacebetmrbahistulipbetnorabahismilosbetbetvoleonbahisbetexperbetperbahigopokerbetalordbahiscasinovalebetonredbahis1000baymaviakcebetnoktabetneyinefavorisenbetgitbetcupstarzbethiltonbetsetrabetmelbetbetnanokazandrapokerklasmaltcasinoeskişehir halı yıkamaistanbul escort bayanBetpasmarsbahismarsbahisizmir escortankara escortcasinoPendik Ucuz Escortgaziantep escortgaziantep escorteryaman escortcasino siteleriparis sportifs hors arjelparis sportifs en Italiesites de paris sportifs russesparis sportifs sans vérificationparis sportifs au Luxembourgsites de paris angaismeilleur site de pari sportif internationalparier courses de chiensparier sur le footballparier sur les cornersparier sur les cartonsparier sur le nombre de tirsataşehir escortmadnix casinocasino extra1xbitblizzcasinobitslotkingbillyonlineslotmachinesgambino slotsdraftkings casinojoabet casinokalebetlevantcasinopaşacasinocratosroyalinterbahisbordobetMebbis Giriştrendyol indirim koduCasibommavibetBahçeşehir Escort Bayanescortslot siteleri https://en-iyi-10-slot-siteleri.comstarzbet adamsah.netdeneme bonusucasibomstarzbet girişstarzbet girişbahsegelgrandbettingtruvabetbahiscasinotarafbetbahiscommariobetbetistmarkajbetbetinematadornetcasibombelugabahisbetebet1xbetasyabahiscasinovalediscountcasinoelexbetfavoribahisbahiscombahiscombelugabahisbelugabahisbetistbetistceltabetceltabetklasbahisklasbahismariobetmariobetrestbetrestbettarafbettarafbettipobettipobetcasibomcasibomcasibomcasibomstarzbetsahnebetlimanbetredwinmatadorbetmatadorbetbetkombetkomcasibomcasibomcasibomcasibomcasibom7slotsbahigobahis1000bahisalbaymavibaywinbetexperbetkanyonbetkolikbetkombetlikebetmatikbetnisbetonredbetorspinbetparkbetperbetroadbetsatbettiltbetturkeybetvolestarzbet24wincratosslotelitbahisfavorisenfunbahisgorabethilbetikimisliimajbetintobetjasminbetjetbahiskralbetligobetlordbahismarsbahismeritkingmilanobetmobilbahismostbetmrbahisneyinenoktabetnorabahisoleybetonbahisonwinorisbetparmabetperabetpiabetpinuppokerbetapusulabetredwinrexbetromabetsahabetsavoybettingbetkomescort bodrumbahis siteleriblackjack siteleriCasinoBonanzacasino bonanzadeneme bonusurulet sitelerisweet bonanzacasino sitelericasino sitelericasino sitelerisupertotobettulipbettumbetpadisahbetvdcasinovenusbetwinxbet7slotsasyabahisbahis1000bahisalbahsegelbaywinbetebetbetexperbetkolikbetmatikbetonredbetorspinbetroadbettiltbetturkeybetvolecasibomcratosslotdumanbetelitbahisextrabetfunbahisgorabetgrandpashabethilbetimajbetjasminbetkalebetkralbetlimanbetmaltcasinomarkajbetmatbetmilanobetmobilbahismostbetgirisneyinenorabahisonwinpalacebetparmabetperabetpokerbetaredwinrexbetrokubetsahabetsavoybettingtarafbettruvabettumbetxslotartemisbitbaymavibetebetbetkolikbetkombetperbettiltceltabetimajbetklasbahisligobetlimanbetmariobetmatbetneyinesahabetbetpasrestbetklasbahisbetebetbelugabahistarafbetbetkombetistmarkajbetparibahisbetinegobahisbettiltbetnisbetsatbetorspinligobetbetkanyonbaywinrokubetcratosslotgorabetelexbetfunbahisartemisbetbetparkbetmatikoleybetbetlikekralbetperabetlimanbetsavoybettingintobetdiscount casinobahsegelmostbetbetroadjasminbethilbetvenüsbetasyabahisredwinbetkolikdinamobetmilanobetelitbahisorisbetpusulabetaresbetpolobetdumanbetmatbetpalacebetmrbahistulipbetnorabahismilosbetbetvoleonbahisbetexperbetperbahigopokerbetalordbahiscasinovalebetonredbahis1000baymaviakcebetnoktabetneyinefavorisenbetgitbetcupstarzbethiltonbetsetrabetmelbetbetnanokazandrapokerklasmaltcasinoeskişehir halı yıkamaistanbul escort bayanBetpasmarsbahismarsbahis liste cote et match fdjliste cote et match fdjliste cote et match fdjliste cote et match fdjapplication parions sportapplication parions sportpmu parier en ligneliste de parions sportliste de parions sportcote au footcote au footcote au foottélécharger parions sporttélécharger parions sporttélécharger parions sporttélécharger parions sportjetx jeuxjetx jeuxjetx jeuxdevbahisfinalbahisvegasslotvegasslotdevbahisdevbahisplinko franceplinko franceplinko franceplinko francejeux du poulet demojeux du poulet demomystake jeux du pouletmystake jeux du pouletcasino dicecasino dicecasino dicecasino dicecasino pour francaisportobettrendbettulipbettulipbetlirabetlirabetlirabetmasterbettingmasterbettingpusulabetdinamobetdinamobetdinamobetbetradarmeilleur site casino en ligne francaismeilleur site casino en ligne francaiscasino en ligne surcasino en ligne surcasino serieuxcasino serieuxjeux casino reeljeux casino reelsite de jeux casino en lignecasino en ligne fiable francaisdiyarbetw88w88casipoletabetlordbahismeilleur site de jeux casino en ligneaviator demoistanbulbahisistanbulbahisslotbarbetandyouonwintipobet mobilmatadorbet mobilcapitolbetcapitolbetoslobet girişikimisli girişalfabahiswinxbetwinxbetcasino sérieuxnitrobahisbetkanyonbetkanyonbetkanyonbetistbetistbetistsmartbahissmartbahistrendbettrendbetbayşanslımelbetpiabet7slotsbetvolebetticketroketbetbetbabasupertotobetsahabetbahsinepinupastekbetatlantisbahisall right casinobizimbahissiyahbethayalbahishayalbahisslotticapiabetsantosbettingsantosbettingsantosbettingsantosbettingsiyahbetlevabetcasiverabekabetkareasbetfaffbetbetmarketcasinopercasinoslotnakitbahismostbetbetwinnerbetandyoubetandyourelaxbahisbetnarcosbetnarcosbetnarcosfavorislotbahiscasinoasyabahisbitslotelenorbetgolvaryonjabetby maskecasinoslotcasilotcasilotmaksibetcresus casinocresus casinocresus casino aviscresus casino gratuitcresus casino applicationwild sultan casino en lignewild sultan aviswild sultan francespace fortunaspace fortuna casinospace fortuna avisamon casino avisbetify connexionamon casino inscriptionmadnix applicationtortuga casino compte bloquéazur casino bonusmagical spin inscriptionbetify promo codecasino joka bonus sans dépôtrestbet üyelikbetboo üyeliksüperbetin üyelikbetandreas üyelikwonodd üyelikbovbet üyelikbetturkey üyelikbetturkey üyelikwild sultan bonus sans depotwinoui applicationwinoui inscriptionbetmatik üyeliksüpertotobet üyeliksüpertotobet üyelikavrupabetmariobet üyelikbetsat üyelikpinup üyelikpinup üyelikpinup üyelikpinup üyelikstarda üyelikstarda üyelikportbetonwin üyelikonwin üyeliksahabet üyeliksahabet üyeliksahabet üyeliktempobet üyeliktempobet üyeliktempobet üyelik1xbet üyelik1xbet üyeliktipobet üyelikmostbet üyelikromabet üyelikromabet üyelikromabet üyelikkatsubet casinomiraxcasino bonusskycrownbahsinebetsahabetsahabetsahasantabetegobetegobetegobetwolbetlidyabetgobahisgoldenbahisbordobetparibahisbetboxbetnefbetmüzebetmüzeshowbahisoleybetoleybetbetcupbetcupviplobybetosferikonbetmakrobetmakrobetneyinemaltcasinoceltabitlordcasinoanadolu casinoanadolu casinoanadolu casinorealbahisprestijbetprestijbetmegabahismegabahisaras casinoaras casinosutbetbexbetrexusbetrexusbetrexusbetprizmabet