Dusan Tadic'ten Beşiktaş itirafı! Fenerbahçe'ye transfer sürecini anlattı: Beni ikna etmeye çalıştı | Futbol KulisiFutbol Kulisi

21 Temmuz 2024 - 19:36

Dusan Tadic’ten Beşiktaş itirafı! Fenerbahçe’ye transfer sürecini anlattı: Beni ikna etmeye çalıştı

Fenerbahçe’nin yeni transferi Dusan Tadic, daha ilk maçında taraftarları büyüledi.

reklam
Dusan Tadic’ten Beşiktaş itirafı! Fenerbahçe’ye transfer sürecini anlattı: Beni ikna etmeye çalıştı

İlk topla buluştuğu anı hatırlıyor musun? Futbolcu olmaya ne zaman karar verdin?

Dusan Tadic: Açıkçası tam hatırlamıyorum ama bütün yaptığım evimin önünde, caddede futbol oynamaktı. Bütün günümü futbola ayırıyordum ve bundan da büyük keyif alıyordum.

Transferin Türkiye’de büyük olay oldu. Ajax’ta 100’den fazla gol, 100’den fazla asist yaptın. Transferde Beşiktaş’a imza attı derken, Fenerbahçe’ye geldin. Süreci anlatır mısın?

Dusan Tadic: Ajax’ta 5 güzel yıl geçirdim, kaptanlık yaptım. Hem gollerim hem de asistlerimle Ajax’a katkılar sağladım. Tabi iyi bir takımımız da vardı. Takım iyi olunca kalitenizi gösteriyorsunuz. Fenerbahçe’nin bana yaklaşımı çok güzeldi. İlk olarak Başkan Ali Koç’la görüştüm. Daha sonra Selahattin Baki ve Burak Kızılhan’la da görüştüm. Harika hisler taşıdım. Tabi Mario Franco’yla da görüştüm. Bana Fenerbahçe’den bahsettiler. Ben de Fenerbahçe’nin Türkiye’nin en büyük camiası olduğunu biliyordum. Harika taraftarlara ve geçmişe sahip. Kulüple yaptığım görüşmelerden sonra da harika hisler taşıdım. Hayatta böyledir. Güzel hisler taşıyınca oraya yaklaşırsınız. Müthiş bir projeyle bana geldiler. Fenerbahçe’yle müthiş işler başaracağız.

Milli takımdan arkadaşın eski Beşiktaşlı Tosic, Fenerbahçe’ye gelince “Çok uğraştım ama olmadı” dedi. Ona Fenerbahçe’ye gideceğini nasıl söyledin.

Dusan Tadic: Tosic’le harika bir arkadaşlığımız var. Beşiktaş’ta oynadı kendisi. Tosic, Beşiktaş’a transfer olmam için beni ikna etmeye çalıştı. Ben her zaman arkadaşlarıma dürüst olurum. Fenerbahçe’nin bana sunduğu harika projeden ona da bahsettim. Tüm takımlara da saygı duyuyorum ama Fenerbahçe’nin teklifi beni iyi hissettirdi.

Dzeko’nun etkisi oldu mu buraya gelmende?

Dusan Tadic: Fenerbahçe’ye gelmemde Dzeko’nun etkisi çok büyük oldu. Kendisi harika bir oyuncu aynı zamanda da müthiş bir iş. Onun buraya geldiğin duyunca kendisiyle Fenerbahçe’de çalışma düşüncesi kafamda belirdi. Kulüp de yaptığı transferlerle nasıl bir gelecek inşa etmek istediğinin sinyalini veriyordu. Dzeko ve benim buraya gelmemiz bizden sonra yapılan transferlerde de etkili olmuştur.

Fenerbahçe taraftarı için ilk izlenimin ne oldu? Zimbru maçının yıldızı oldun ve taraftar bizim “Yeni Alex’imiz” diyor senin için…

Dusan Tadic: Taraftara teşekkür ediyorum. Buraya gelmeden önce de Fenerbahçe taraftarının harika olduğunu biliyordum. Buraya geldikten sonra da bunu fazlasıyla hissettim. Onlarına şampiyonluklar hediye edebilmek, onlar için sahada var olmak… Bunları düşünüyorum. Taraftar ve futbolcular arasında iletişim çok önemlidir. Başarı yolunda buna ihtiyacımız var. Birlikte olmalıyız, iyi zamanlarda da kötü zamanlarda da birbirimize destek olmalıyız. Onların bizim başarımız da büyük payı olacak. Tutkulu ve fanatikler. Umarım hep birlikte güzel amanlar yaşarız. Onlara kupalar yaşatmak istiyoruz.

“Tadic on Fire”. Aynı zamanda Fenerbahçe’nin gol müziklerinden biri de bu. Bu müzik kendisiyle nasıl özdeşleşti?

Dusan Tadic: Ajax’tayken 5 yıl önce bu şarkıyı söylemeye başladılar. Bu şarkı söylendikçe ön plana çıktı, ünlü oldu. Bu benim şarkım gibi bir hava oluştu. Maçtan önce maç esnasında bu şarkılar söylendi. Kupaları da bu şarkıyla kutladık. Çok güzel zamanlar geçirdim. Benimle özdeşleşti bu şarkı. Taraftarımızın burada da bu şarkıyı bana söylüyor olması beni çok mutlu ediyor. Dolayısıyla çok iyi hissediyorum.

Türkiye’de şubat ayında yaşanan depremlerden sonra Hollanda’da o hafta oynanan maçlarda özel hazırlanan kaptanlık pazubentleriyle futbolcular sahaya çıktı. Senin bu pazubentle sahaya çıkmadığın Türkiye’de haber oldu. Bu konuya açıklık getirmek ister misin?

Dusan Tadic: Açıkçası açıklaması basit. Maalesef insanlar var olmayan şeyleri yaratma konusunda istekliler. Ne giyeceğimize karar veren kulüptür. Çarşamba günü oynadığımız maçta biz bu bandı taktık ama kimse bundan bahsetmiyor. Sonrasında hafta sonu oynanan maçta takılmadı. Çünkü bu bant sadece bir kereliğine takılacaktı. Biz bu depremle ilgili tişört giydik, mesaj verme noktasında.

Milli futbolcu Orkun Kökçü’yle yaşadığın bir diyalog vardı. Tam da Ramazan Ayı’na denk gelmesi, yaptığın hareketin oruçla alakalı olduğu yorumlarına sebep oldu. Bu durumu anlatır mısın? Nasıl bir diyalog geçti, Oruçla ilgili bir durum var mı?

Dusan Tadic: Bunlarla ilgili yüzlerce kez açıklama yaptım aslında. Konu inanılmaz büyüdü. Ben Ajax’ın kaptanıydım. Birçok kişi de bize karşı sempati taşımaz ligde. İnsanlar da bu noktada olmayan şeyleri gerçekmiş gibi yaratıyor. Bu soruyu sormanız iyi oldu. Ajax-Feyenoord maçları büyük maçlardır, derbi maçlarıdır. Bu maçlarda sık sık tartışma, kavga olur. Tıpkı Fenerbahçe’nin Galatasaray ve Beşiktaş maçları gibi.

Orkun’la ikili mücadele oldu. Orkun omuz omuza mücadelede yere düştü. Sonra kalkıp yanıma geldi, karşı karşıya geldik. Normal bir tartışma yaşadık ve ona “Çimin tadı nasıldı” diye sordum. Konu tamamen buydu. Sonrasında da “Daha çok fitness yapmalısın” dedim. Zaten kendisi de maçtan sonra bunun önemli bir konu olmadığını söyledi. Ben her dine saygı duyarım. Maalesef insanlar olmayan şeyleri yaratıyorlar. Bu arada Orkun harika bir oyuncu, ona en iyisini diliyorum. Bir sonraki maçta belki de o beni yere düşürür omuz omuza mücadele de ama biraz zor.

Özellikle Galatasaray derbisine çıkacak olmak seni şimdiden heyecanlandırıyor mu, bu rekabet hakkında neler biliyorsun? Galatasaray’a gol atan futbolcuya Fenerbahçeliler “Gerçek Fenerbahçeli oldu” der. Bu sözü duydun mu hiç?

Dusan Tadic: Derbi maçları oynamaya alışığım ve oynadığım maçlarda da her zaman elimden gelenin en iyisini ortaya koyarım. Derbi maçlar camia açısından önemlidir. Benim için en önemli şey şampiyonluk. Bana ‘Ligde oynayacağınız iki maçı da Galatasaray’a kaybedeceksiniz ama şampiyon olacaksınız” diye sorsanız, bunu kabul ederim. Çünkü ben şampiyonluk isteyen ve şampiyonluğu kaybetmeye tahammülü olmayan birisiyim. Kimin gol attığı önemli değil, ben şampiyonluk kazanmak istiyorum. Bu takıma şampiyonluk armağan etmek çok ama çok önemli. Müzede somut şeyler kupalardır. İçeride Emre, Roberto Carlos ve Alex’in fotoğrafları var. Kupaları var. Onlar buraya şampiyonluklar bıraktı. Ben de aynısını yapmak istiyorum. Şampiyonluk önemli ama derbileri de kazanmak isterim.

Sırbistan denilince akla ilk gelen isimlerden birisi Zeljko Obradovic. Basketbolu çok sevdiğini biliyorum. Obradovic Fenerbahçe tarihine adını yazdırmış bir Sırp spor adamı. Hiç karşılaşma sohbet etme, Fenerbahçe’yi konuşma şansın oldu mu? Basketbol maçlarını izlemek için Ülker Arena’ya gidecek mi?

Dusan Tadic: Kendisiyle konuşmam olmadı ama o bir efsane. Avrupa’da en fazla kupa kazanan koç. Büyük bir örnek teşkil ediyor. Tutkuyla işini yapıp her şeyi ortaya koyuyor. Eğer bir gün teknik adam olursam Obradovic’le oturup ondan tavsiyeler almak istiyorum. Çünkü kendisi basketbolun en iyisi. Gerçek bir örnek. Ülkemiz için de çok değerli. Fenerbahçe’ye de dönerse güzel olur. Zamanım olursa basketbol maçlarına da gideceğim. Bjelica, Guduric var Sırp basketbolcular.

Çılgın bir kişiliğin var. Taraftara söz vermeyi seversin. İngiltere’de bir maçtan sonra sadece iç çamaşırın kalana kadar bütün maç eşyanı taraftara verdin. Fenerbahçe’yle şampiyon olursan burada taraftara vermek istediğin çılgın bir söz var mı?

Dusan Tadic: Açıkçası söz vermek zordur. Hayatın neler getireceğini bilemezsin. Tabi birkaç söz verebilirim. Burada olduğum sürece Fenerbahçe için ruhumu hayatımı vereceğim. Ben şampiyonluk kazanmak için buradayım. Bizim için tutku, bir takıntı. Öyle bir tutku ki bu, hem kulübe hem başkanımıza hem de taraftarlarımıza bunu yaşatmamız lazım. Hepsi bunu fazlasıyla hak ediyor. Oyuncular olarak bizim de hak etmemiz lazım. İngiltere’de sezon sonuydu maç sonrası her şeyimi fırlatmıştım taraftarlara. Bu taraftarlar için özel bir şey. Maçtan sonra forma vermeyi severim. Bu taraftarları mutlu ediyor bizler de bunun için buradayız.

İsmail Kartal’la balık tutacak mısın? İsmail Kartal’la diyaloğunun çok iyi olduğunu görüyoruz. Hoca hakkında neler söylemek istersin?

Dusan Tadic: Aramızdaki ilişki çok iyi. Kendisini tanıdığım için çok mutluyum. Harika bir insan. Fenerbahçe’yi ne kadar çok sevdiğini gözlerinin içine baktığınız anlayabiliyorsunuz.
Kendisi gayet açık biri. Fenerbahçe onun hayatı. Hem taraftarımız hem de başkanımıza şampiyonluk hediye etmekten başka bir şey istemiyor. Gözlerinden bile anlıyorsunuz bunu. Bize de bunu aşılamaya çalışıyor. Futbol için yaşayan birisi. Başarı için elinden gelenin en iyisini ortaya koyuyor. Zamanımız olursa balık tutmaya gitmek istiyoruz. Büyük bir balık tutmaya gideceğiz.

Dünyada çok fazla sıkıntı var. Açlık, savaşlar, ekonomik krizler… Elinde sihirli bir değnek olsa ne değiştirmek istersin?

Dusan Tadic: Bu soruya yanıt vermesi zor. Birçok insan sorun yaşıyor. En önemlisi bizim onlara güzel şeyler verebilmek adına yanlarında olabilmemiz gerekiyor. Sihirli değneğim olsa tek bir şeyi değiştirme sorusu oldukça zor.

Asist mi gol mü? Hangisi seni heyecanlandırıyor ve Tadic’i bize 3 kelime ile özetlerse bu kelimeler neler olur?

Dusan Tadic: Asisti tercih ederdim. Kendimle ilgili konuşmayı çok sevmem. İnsanların değerlendirmesini tercih ederim. Mükemmeliyetçi bir insanım. Yaptığım her işte en iyisi olmak isterim. Üç kelimeyle özetlemeyim diğer insanlar değerlendirsin.

Haber Kaynağı:Haber Global

FİKSTÜR - Maç Yok

Tümünü Gör

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
Pendik Escort Maltepe Escort Kartal Escort Kadıköy Escort Ataşehir Escort Ümraniye Escort Anadolu Yakası Escort Şişli Escort Mecidiyeköy Escort Taksim Escort Beşiktaş Escort Ataköy Escort Bakırköy Escort Bahçeşehir Escort Avcılar Escort Beylikdüzü Escort Şirinevler Escort İstanbul Escort Avrupa Yakası Escort
ankara escortcasinoPendik Ucuz Escorteryaman escortcasino siteleriparis sportifs hors arjelparis sportifs en Italiesites de paris sportifs russesparis sportifs sans vérificationparis sportifs au Luxembourgsites de paris angaismeilleur site de pari sportif internationalparier courses de chiensparier sur le footballparier sur les cornersparier sur les cartonsparier sur le nombre de tirsataşehir escortmadnix casinocasino extra1xbitblizzcasinobitslotkingbillyonlineslotmachinesgambino slotsdraftkings casinokalebetlevantcasinopaşacasinocratosroyalinterbahisbordobetMebbis Giriştrendyol indirim koduistanbul escort bayanBetpasseoescort ankaramatbetcasibom girişistanbul escortcasino sitelericasino sitelerideneme bonusu veren sitelergrandpashabetgrandpashabetgrandpashabetBetebetBetebetBetebet girişjojobetjojobetOnwingaziantep escortgaziantep escorthacklinkmarsbahisholiganbetmarsbahismarsbahiscasino siteleriCasibomgates of olympushttps://www.wcle.org/https://www.birbuketmeyve.com/sweet bonanzacasinoplus girişjojobetcasibomgrandpashabet girisgrandpashabetgrandpashabetmarsbahisgüvenilir bahis siteleriasyabahis girişmarsbahismarsbahisbetkomjojobet girişsahabet girişcasibom girişmatbetbetparkonwin girişmatbet girişholiganbet girişjojobet girişCasibompusulabetjojobetonwinonwinjojobetimajbetmatbetbetkanyonsekabetbetkanyonsekabetjojobetMarsbahismatbet girişmatbethacklinkextrabet girişmegabahisjojobet216deneme bonusu veren sitelerdinamobetdinamobetmatbetsahabetsahabetjojobetjojobet girişsahabetcasibommeritkingmarsbahismarsbahis girişjojobetgrandpashabet girişjojobetmarsbahis girişmarsbahisOnwinpusulabetMaltepe otelkartal otelataşehir otelKadıköy günlük kiralık daireÜsküdar otelleriağva günlük kiralık daireMaltepe günlük kiralık dairependik günlük kiralık daireağva otelleriPusulabetdinamobetmatbetjojobetdeneme bonusumatbetmaltcasinopubg mobile ucCasibomMarsbahismarsbahismarsbahis liste cote et match fdjliste cote et match fdjliste cote et match fdjliste cote et match fdjapplication parions sportapplication parions sportpmu parier en ligneliste de parions sportliste de parions sportcote au footcote au footcote au foottélécharger parions sporttélécharger parions sporttélécharger parions sporttélécharger parions sportjetx jeuxjetx jeuxjetx jeuxdevbahisfinalbahisvegasslotvegasslotdevbahisdevbahisplinko franceplinko franceplinko franceplinko francejeux du poulet demojeux du poulet demomystake jeux du pouletmystake jeux du pouletcasino dicecasino dicecasino dicecasino dicecasino pour francaisportobettrendbettulipbettulipbetlirabetlirabetlirabetmasterbettingmasterbettingpusulabetdinamobetdinamobetdinamobetbetradarmeilleur site casino en ligne francaismeilleur site casino en ligne francaiscasino en ligne surcasino en ligne surcasino serieuxcasino serieuxjeux casino reeljeux casino reelsite de jeux casino en lignecasino en ligne fiable francaisdiyarbetw88w88casipoletabetlordbahismeilleur site de jeux casino en ligneaviator demoistanbulbahisistanbulbahisslotbarbetandyouonwintipobet mobilmatadorbet mobilcapitolbetcapitolbetoslobet girişikimisli girişalfabahiswinxbetwinxbetcasino sérieuxnitrobahisbetkanyonbetkanyonbetkanyonbetistbetistbetistsmartbahissmartbahistrendbettrendbetmelbet7slotsbetticketbetbabasahabetbahsinepinupastekbetatlantisbahisall right casinobizimbahissiyahbethayalbahishayalbahisslotticapiabetsantosbettingsantosbettingsantosbettingsantosbettingsiyahbetlevabetcasiverabekabetkareasbetfaffbetbetmarketcasinopercasinoslotnakitbahismostbetbetandyoubetandyourelaxbahisbetnarcosbetnarcosbetnarcosfavorislotbahiscasinoasyabahisbitslotelenorbetgolvaryonjabetby maskecasinoslotcasilotcasilotmaksibetcresus casinocresus casinocresus casino aviscresus casino gratuitcresus casino applicationwild sultan casino en lignewild sultan aviswild sultan francespace fortunaspace fortuna casinospace fortuna avisamon casino avisbetify connexionamon casino inscriptionmadnix applicationtortuga casino compte bloquéazur casino bonusmagical spin inscriptionbetify promo codecasino joka bonus sans dépôtrestbet üyelikbetboo üyeliksüperbetin üyelikbetandreas üyelikwonodd üyelikbovbet üyelikbetturkey üyelikbetturkey üyelikwild sultan bonus sans depotwinoui applicationwinoui inscriptionbetmatik üyeliksüpertotobet üyeliksüpertotobet üyelikavrupabetmariobet üyelikbetsat üyelikpinup üyelikpinup üyelikpinup üyelikpinup üyelikstarda üyelikstarda üyelikportbetonwin üyelikonwin üyeliksahabet üyeliksahabet üyeliksahabet üyeliktempobet üyeliktempobet üyeliktempobet üyelik1xbet üyelik1xbet üyeliktipobet üyelikmostbet üyelikromabet üyelikromabet üyelikromabet üyelikkatsubet casinomiraxcasino bonusskycrownbahsinebetsahabetsahabetsahasantabetegobetegobetegobetwolbetlidyabetgobahisgoldenbahisbordobetparibahisbetboxbetnefbetmüzebetmüzeshowbahisoleybetoleybetbetcupbetcupviplobybetosferikonbetmakrobetmakrobetneyinemaltcasinoceltabitlordcasinoanadolu casinoanadolu casinoanadolu casinorealbahisprestijbetprestijbetmegabahismegabahisaras casinoaras casinosutbetbexbetrexusbetrexusbetrexusbetprizmabetholiganbettumbetnakitbahisxslotstarzbetxslotbahisbeykareasbetkareasbetsiyahbetsiyahbetaspercasinomeilleurs casino en ligne francaiscasino français en lignecrazy time jeugrandbettinghiltonbeynapolyonbetladesbetladesbetfashionbetmilyonluk casinovevobahisbeatboxjeux en ligne casinostroybetrollettobetvinobiabetbiabetbiabetbetnanobetnanopsvbetbalkancasinonapolyonbetbetrarbetlondrabetlondrabettogoalbycasinopari sportif algériepari sportif algériebonus sans wagerperabetsonbahisstake combetfurykatsubetvave promo codebitstarz promo codebc game loginnanogames sweet bonanzabitcoin games casinocrypto casino bonusbc game aviatornanogames aviatorbest ethereum casinosfairspinfairspinwinzbitcoin casino500casinoUniqueCasinowinz promo code500casino promo code500casino promo codeBetzino Casinocrypto casino free spinscrypto casino free spinsBetzino ConnexionBc game Sugar rushnew crypto casinonew crypto casinocasino games browsercasino games examplesSimsinoSimsino CasinoQuickwinsSeven Casinocasinos with no depositonline casino free spinsfree casino gamessweepstakes casinoluckyland slotsluckyland slotsluckyland casinoluckyland casinoonline pokiesonline pokiesplay lottery onlinepulsz casinobetmgm no deposit bonusno deposit welcome bonuswsop promo codesnj casino bonusplinko aviscasinozer avisyonibet légal en franceyonibet légal en francebetsahabetvigobaşarıbetbetpublicruntobetbetpublicwinbirparibahistempobetunibet inloggenbet365 inloggenbet365 casinobetnation casinojack's casino inloggenjack casino onlinejack casino welkomstbonusbetcity nlholland casino amsterdamcircus nlcasino- en dice spellenone casino inloggenbet365casinokansino inloggenbetnation casinogokstopgokstoponline gokken zonder registratiebetcity.nlbet365.nlxslotmelbettümbetbetandyousultanbetmostbetcasinomilyonparmabetmilyonerreslot7slotsVelobetCashwinGxmbleMegawinbetandreasbaysanslionwinJackpot Bobromabetbetwinnerroobetbetfuryduelbitssetrabetroyalbetpiabella casinoxslotunibetmarsbahisfikstürbetzumospinlunabetjasminbet30betoslobetsekabetparadise playparadise playretrobetrizz casinoparadise playbetdogbetasuslesabahisbetelligenzobetradissonbetbetwildreddicebofcasinocazinostarswinner casinoDragon TigerThe Dog Houseodakbetboombetrocksroyalbetprensbetscattersbetmgmbetmgmfairplay casinoleonbetbetpas/bahsinejacks casinobetsalvadorcasinopopbetrollerbaşarıbetbahislionbahiscompinupstarda casinobetgarbahsineLucky8Casino JokaSpace Fortunawinstlerbetzulamarsbahisoslobetbetasusbetasusbetboxcasino valebetriyallunabetbetandyoubetwinnerlunabetparibahisparmabetcasino bonanzaparibahiscasino bonanzamavibetbizbetbetrupialobetmisliwinrodosbetbetrollerhititbetsüpertotobetsüpertotobetfixbetmarsbahisparibahisWoopwin Casinoefes casinoefes casinomariobetmariobetbahiscomsahabetbetandyoupinupbizbetsetrabetlesabahisbetandreasbetandreas20betsultanbetbetivopinuppinupmatadorbetromabet girişbizbetefes casino girişrestbetbetgar girişsultanbetastekbetligobetstarda casinobetpaszetbahisgrandpashabetrexusbetkareasbetbetingocasinoslotbetparkbahisbey