Dursun Özbek: 1 kuruş borcumuz yoktur | Futbol KulisiFutbol Kulisi

25 Temmuz 2024 - 16:48

Dursun Özbek: 1 kuruş borcumuz yoktur

G.Saray Başkanı Dursun Özbek, Sivas maçındaki hakem kararlarını eleştirdi. “Siz G.Saray’dan ne istiyorsunuz?” diyen Özbek, ödeme sıkıntısı iddiası için “algı oluşturulur” ifadesini kullandı. Özbek, Ali Koç’un açıklamalarına da yanıt verdi.

reklam
Dursun Özbek: 1 kuruş borcumuz yoktur

Galatasaray’da Başkan Dursun Özbek, 2’nci Başkan Metin Öztürk ve Sportif A.Ş Başkan Vekili Erden Timur, RAMS Park’ta düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

“Siz Galatasaray’dan ne istiyorsunuz?”

Trendyol Süper Lig’de oynadıkları EMS Yapı Sivasspor karşılaşmasında yapılan hataların hakem hatası olarak açıklanamayacağını belirten Dursun Özbek, “Dünkü yaşananlar ve son dönemdeki gelişmeler üzerine bu toplantıyı yapmak zorunda kaldı. Göreve geldiğimizden beri sürekli tekrar ediyoruz. Biz sahada kalmak ve orada kazanmak istiyoruz. Türkiye’de futbolu geliştirmek, büyütmek, ülkemizi yurt dışında en iyi şekilde temsil etmek istiyoruz. Ancak planlı ve sistematik şekilde sahanın dışına çekmeye çalışıyorlar. Dün Sivas’ta bir maç oynandı. Bu maçın hakemi Sayın Zorbay Küçük. Zorbay Küçük, TFF’nin önemli hakemlerinden bir tanesi. Sivas’ta oynanan maç Süper Lig için önemli bir maç. Nasıl oluyor da Süper Lig’de devam eden rekabet çerçevesinde Zorbay Küçük, buraya atanıyor. Zorbay Küçük’ün yönettiği maçlarda değerli rakibimiz Fenerbahçe’nin puan ortalaması 2.36. Galatasaray’ın da maçlarını yönetmiş. Galatasaray’ın puan ortalaması ise 1.75. Daha önce maçlarımızı da yönettiği için Sayın Zorbay Küçük, daha önceki şikayetlerimizde de yer aldı. Antalyaspor maçında Muslera’nın ayağına bariz şekilde basıldı ve pozisyonu görmedi. Kırmızı kart olması gerekirken pas geçti. Zorbay Küçük’ün sicilindeki Galatasaray sorunları onunla da bitmiyor. Özellikle geçen sene kaptanımız Kerem’e kullandığı ifadeler de nezaket dışıydı. Şimdi VAR hakemine geliyoruz. Sayın Alper Ulusoy. Türkiye’deki futbol tarihindeki ilk ve tek 6 saniye kuralını Galatasaray’a uygulayan hakem. Şimdi ben Sayın Zorbay Küçük ve Alper Ulusoy’a soruyorum. Siz Galatasaray’dan ne istiyorsunuz. Her seferinde bu seviyede standartsızlıklara neden göz yumuyorsunuz ya da neden bunun peşinden gidiyorsunuz diye soruyorum. Bu standartsızlıklar bizim lehimize ya da aleyhimize çalınan pozisyonlarda rakiplerimize tam tersi bir uygulama içine giriliyor. Kimse bize bu hakem hatasıydı diye anlatmasın. Bu kadar üst üste gelmesi, 10 maçta yapılan uygulamalar… Bunları anlattık. Bunları hakem hatasıdır deyip geçiştirmeyi bize kimse dayatamaz. Bu standartsızlığı çözecek olan mercii de MHK ve TFF. Herkes şunu iyi bilmeli ki bu yetki sahibi kişiler ya bu işi layıkıyla yönetmek zorundalar eğer bunu beceremiyorlarsa da gereğini yapmak zorundalar. Gereğinin ne olduğunu da yorumlarınıza bırakıyorum” şeklinde konuştu.

“Kimi kastediyorsun, seninle uğraşan, seni şampiyon yapmayacak olan kim?”

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’un bir televizyon programında ‘Ben başkanken, bizi şampiyon yapmayacaklar’ şeklinde yaptığı açıklamaya da cevap veren Dursun Özbek, “Geçen senelerde MHK’yi, hakemleri yönetmeye çalışıyorlardı. Şimdi sosyal medyayı, kamuoyunda oluşan algıyı yönetmeye çalışıyorlar. En kötü görüntüleri, açıları arayıp, bulup kendilerine mağduriyet yaratmaya çalışmak, oradan rakiplere saldırmak. Holigan yorumcularla insanların kafasını karıştırmaya çalışmak. Her şey planlı, düşünülmüş. Ancak düşünmedikleri şeyler de oluyor. Mesela göreve geldiğimiz ilk sene bizim şampiyon olacağımızı beklemiyorlardı. Bir önceki sene 13’üncü olan takımın, kısa sürede böyle bir başarıyı sağlamasını hesaba katmadılar. Bu yüzden, bu sene hiçbir şeyi şansa bırakmamak için daha planlı çalışıyorlar. Dünya spor tarihinde belki de ilk defa bir kulüp başkanı ‘Ben başkanken, bizi şampiyon yapmayacaklar’ diye açıklama yaptı. Üstelik bu kişi tam 5 senedir başkan. Kim seni şampiyon yapmayacak, kimi kastediyorsun, seninle uğraşan, seni şampiyon yapmayacak olan kim ? Böyle açıklama olmaz. Galatasaray’da böyle bir açıklamayı yapan başkan görevde 1 saniye duramaz. Rekabetten kaçmak için arka kapılar arayan, kendine mağduriyet çıkartmaya çalışan birisi Galatasaray’da başkanlık koltuğunda oturamaz. Biz Galatasaray’ız. Bizde başkaları gibi hakem tokatlamayı, fotoğraflarını çekmeyi, onları rahatsız etmeyi mi konuşalım. Bu toplumun gerilmesini, insanların düşman olmasını zerre önemsemeyen insanlar bunları yapanlardır. Bu camia tarihi boyunca kendine yakışanı yaptı. Biz başkalarına benzemeyiz, o seviyelere de düşmeyiz. Doğru yolda olanın kimseden korkusu olmaz. Galatasaray demek adalet için, doğru için sonuna kadar mücadele etmektir. Biz bundan vazgeçmeyiz. Çanakkale’de bu ülke için şehit düşen Hasnun Galip için vazgeçmeyiz. Fikri hür, vicdanı hür lise müdürümüz Tevfik Fikret için vazgeçmeyiz. Tüm Türkiye’ye Galatasaray’ı sevdiren efsane kaptanımız Metin Oktay için vazgeçmeyiz. 14 yıl şampiyon olamadığımızda, yağmurda, çamurda takımın yanında olan taraftar için vazgeçmeyiz. Galatasaray böyle bir yer. 500 seneyi aşkın mazisinden, etik değerlerinden oluşan böyle bir kurum” ifadelerini kullandı.

“Galatasaray’a karşı muazzam bir mücadele var”

Camia olarak birlik ve beraberlik içinde oldukları zaman hiçbir şeyden etkilenmeyeceklerini belirten Özbek, “Hepimizin şahit olduğu gibi futbolun ya da sporun bütün değerleri ayaklar altına alınarak Galatasaray’a karşı muazzam bir mücadele var. Galatasaray’ı girdiği yarışlarda zor duruma düşürmek için muazzam bir çalışma var. Bunların hiçbiri bizi etkilemez. Biz tarihte ve geçtiğimiz 100 yıl içinde Galatasaray olarak biz tek yumruk haline geldiğimiz zaman kimsenin bizle mücadele imkanı yoktur. Bunun için hem taraftarlarımıza, genel kurul üyelerimize sesleniyorum. Belki şu anda en çok ihtiyacımız olan şeylerden bir tanesi birlik ve beraberliğimizin korunması. Görüyorsunuz olaylar gözünüzün önünde cereyan ediyor. Her seviyede taarruzla, hücumla karşı karşıyayız. Birlik ve beraberliğimizi bu algılardan zerre kadar etkilenmemesi gerekiyor. Çünkü bizim hedeflerimiz var. Bu hedefler Galatasaray’ı sevmeyenleri son derece rahatsız ediyor. Birlik ve beraberlik bu hedefler için birinci faktör. Hep beraber, tek yumruk olmamız lazım. Bizi başarıya götüren yol buradan geçiyor” diye konuştu.

“Algılarla Galatasaray camiasını etkilemeye çalışıyorlar”

Kulübün iyi yolda olduğunu söyleyen Dursun Özbek, “Çok iyi bir yoldayız. Geldiğimizden beri arkadaşlarımla oluşturduğumuz projelerimiz aynen devam ediyor. Çok yakında müjdeli haberlerim olacak. Burada özellikle belirtmek istiyorum. Son günlerde yapılan algılara bağlı olarak kulübümün mevcut sporcularına bırakın maaşlarını, primler dahi ödenmiştir. Şu saate itibariyle Galatasaray’ın ne amatör şubelerde ne de profesyonel futbol takımında Galatasaray’a hizmet eden kişilere, kardeşlerimize bir kuruş borcu yoktur. Galatasaray’da finansal bir problem varmış gibi algı yaratılmaya ve bu algılarla camiayı etkilemeye çalışıyorlar. Başkan olarak görevim zaten varsa bu sorunları çözmektir. Yönetim kurulu arkadaşlarımla biz buradayız. Bizim olduğumuz yerde kimse bunları Galatasaray’a yakıştıramaz, kimse bunları konuşamaz. Algı yaratmanın peşinde koşanlar 2024 Mayıs ayında seçimimiz var. Buradan da belli algılar peşinde koşuluyor. Seçim 2024 Mayıs’ta. Bizim bugün itibariyle gündemimizde seçim yok. Bizim gündemimizde mayıs ayında şampiyon olmak var. Bizim gündemimize Galatasaray’ın Bankalar Birliği’ne olan borcunu ödemek var. Projeleri bitirmek var. Seçim olacak. Galatasaray’da başkanları seçecek olan genel kuruldur. Bu yolda yönetimin bu günkü görevi sadece projelere odaklanmak ve genel kurula söz verdiğimiz şeyleri Mayıs ayına kadar bitirmek. Bu onurlu göreve kimi seçeceğinin kararı genel kurulundur” dedi.

“Bu sene yine biz şampiyon olacağız”

Geçtiğimiz sezon daha zor koşullarda şampiyon olduklarına dikkat çeken Dursun Özbek, “Geçen sene daha zor koşullarda şampiyon olduk. Yöneticisiyle, futbolcusuyla, çalışanıyla hep birlikte olarak şampiyon olduk. Şimdi yine aynısını yapacağız. Kenetlenerek şampiyon olacağız. Birlikte olmamız, kenetlenmemiz şampiyonluğa giden yoldaki en büyük gücümüz olacak. Her gün bizden bir parça koparmaya çalışıyorlar. Bir tek gayesi var bunu, bizi içerden vurmak. Birliğimizi bozmaya çalışmaktan başka bir şey değil. Çünkü er meydanında Galatasaray her zaman başarılı. Ama bizim fıtratımızdan olmayan bu manadaki çalışmalarda biz yokuz. Bu çalışmalara karşı her zaman dimdik, hep beraber karşı duracağız. Bu sene yine biz şampiyon olacağız” dedi.

“Genel kurula verdiğimiz sözlerin hepsinin arkasındayız”

Başkanlık seçiminde genel kurula verdikleri tüm sözlerin arkasında olduklarını belirten Özbek, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Genel kurula verdiğimiz sözlerin hepsinin arkasındayız. Özellikle Mecidiyeköy projemiz. Mayıs ayına doğru teslimatları yapacağız. Kemerburgaz’ın kabası bitmişti şimdi ince işlere başladık. En kısa sürede Florya’daki yerleşkemizi Kemerburgaz’a taşımak suretiyle de buranın hayata geçmesini sağlayacağız. Kısa sürede futbolcularımızla bu tesisi buluşturmanın gayreti içindeyiz. Bu projelerin hepsi bitecek. Florya ile ilgili çalışmalar da devam ediyor. Bunlarla ilgili müjdeli haberleri de paylaşacağız. Galatasaray’ın şampiyonluk yarışında yara almasına hizmet etmeye çalışanlar Mayıs’a doğru hüsrana uğrayacaklar. İhtiyacımız olan tek şey birlik, beraberlik ve kardeşlik iklimini korumaktan geçiyor. Galatasaray camiası birlikteliğini herkese gösterdi. Galatasaray’a yapılan saldırılar artmıştır. Bu beraberliğe dünden daha çok ihtiyacımız olduğunu iletmek istiyorum.”

“Türkiye Kupası formatı da bence uygun oldu”

TFF tarafından açıklanan yeni yabancı kuralı ve Türkiye Kupası’nın yeni formatıyla ilgili düşüncelerini paylaşan Özbek, “Transfer edilen yabancı futbolcuların sahada olmasını destekliyorum. Bu konudaki kararları bence yerinde. Türkiye Kupası formatı da bence uygun oldu. Oradaki uygulama, daha fazla heyecan getirecektir” diye konuştu.

FİKSTÜR - Maç Yok

Tümünü Gör

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
Pendik Escort Maltepe Escort Kartal Escort Kadıköy Escort Ataşehir Escort Ümraniye Escort Anadolu Yakası Escort Şişli Escort Mecidiyeköy Escort Taksim Escort Beşiktaş Escort Ataköy Escort Bakırköy Escort Bahçeşehir Escort Avcılar Escort Beylikdüzü Escort Şirinevler Escort İstanbul Escort Avrupa Yakası Escort
ankara escortcasinoPendik Ucuz Escorteryaman escortcasino siteleriparis sportifs hors arjelparis sportifs en Italiesites de paris sportifs russesparis sportifs sans vérificationparis sportifs au Luxembourgsites de paris angaismeilleur site de pari sportif internationalparier courses de chiensparier sur le footballparier sur les cornersparier sur les cartonsparier sur le nombre de tirsataşehir escortmadnix casinocasino extra1xbitblizzcasinobitslotkingbillyonlineslotmachinesgambino slotsdraftkings casinokalebetlevantcasinopaşacasinocratosroyalinterbahisbordobetMebbis Girişistanbul escort bayanBetpasescort ankaracasibom girişistanbul escortcasino sitelericasino sitelerideneme bonusu veren sitelergrandpashabetgrandpashabetgrandpashabetJojobet JojobetJojobet girişOnwingaziantep escortgaziantep escorthacklinksahabethasbetholiganbetgates of olympushttps://www.wcle.org/https://www.birbuketmeyve.com/sweet bonanzacasinoplus girişjojobetjojobet girişgrandpashabet girisgrandpashabetgrandpashabetmarsbahisgüvenilir bahis siteleriasyabahis girişmatadorbetbetkomjojobetjojobetsahabetcasibom girişmatbetbetparkonwinmatbet girişholiganbetjojobetcasibomjojobetcasibomsahabetsahabetsahabetmeritkingcasibomjojobetcasibomjojobetcasibomMarsbahisjojobet girişjojobethacklinkextrabet girişmegabahis1216deneme bonusu veren sitelerjojobetimajbetjojobetjojobetjojobet girişjojobetjojobetcasibomjojobetmarsbahismarsbahis girişjojobetgrandpashabet girişjojobetOnwintümbetMaltepe otelkartal otelataşehir otelKadıköy günlük kiralık daireÜsküdar otelleriağva günlük kiralık daireMaltepe günlük kiralık dairependik günlük kiralık daireağva otellerikavbetdinamobetjojobetjojobet girişdeneme bonususahabetelitcasinodeneme bonusu veren sitelercasibomcasibomhttps://ikimisliyeniadres.com/casibomcasibomgirişjojobetjojobet girişqueenbetcasibom girişmeritkinghiltonbetcasibomcasibomcasibomcasibomjojobetcasibomjojobetsekabetholiganbetjojobetnakitbahismatbetdinamobetjojobetcasibomjojobetbetkanyontipobetmarsbahiscasibomholiganbetmatbetmarsbahismarsbahiscasibom liste cote et match fdjliste cote et match fdjliste cote et match fdjliste cote et match fdjapplication parions sportapplication parions sportpmu parier en ligneliste de parions sportliste de parions sportcote au footcote au footcote au foottélécharger parions sporttélécharger parions sporttélécharger parions sporttélécharger parions sportjetx jeuxjetx jeuxjetx jeuxdevbahisfinalbahisvegasslotvegasslotdevbahisdevbahisplinko franceplinko franceplinko franceplinko francejeux du poulet demojeux du poulet demomystake jeux du pouletmystake jeux du pouletcasino dicecasino dicecasino dicecasino dicecasino pour francaisportobettrendbettulipbettulipbetlirabetlirabetlirabetmasterbettingmasterbettingpusulabetdinamobetdinamobetdinamobetbetradarmeilleur site casino en ligne francaismeilleur site casino en ligne francaiscasino en ligne surcasino en ligne surcasino serieuxcasino serieuxjeux casino reeljeux casino reelsite de jeux casino en lignecasino en ligne fiable francaisdiyarbetw88w88casipoletabetlordbahismeilleur site de jeux casino en ligneaviator demoistanbulbahisistanbulbahisslotbarbetandyouonwintipobet mobilmatadorbet mobilcapitolbetcapitolbetoslobet girişikimisli girişalfabahiswinxbetwinxbetcasino sérieuxnitrobahisbetkanyonbetkanyonbetkanyonbetistbetistbetistsmartbahissmartbahistrendbettrendbetmelbet7slotsbetticketbetbabasahabetbahsinepinupastekbetatlantisbahisall right casinobizimbahissiyahbethayalbahishayalbahisslotticapiabetsantosbettingsantosbettingsantosbettingsantosbettingsiyahbetlevabetcasiverabekabetkareasbetfaffbetbetmarketcasinopercasinoslotnakitbahismostbetbetandyoubetandyourelaxbahisbetnarcosbetnarcosbetnarcosfavorislotbahiscasinoasyabahisbitslotelenorbetgolvaryonjabetby maskecasinoslotcasilotcasilotmaksibetcresus casinocresus casinocresus casino aviscresus casino gratuitcresus casino applicationwild sultan casino en lignewild sultan aviswild sultan francespace fortunaspace fortuna casinospace fortuna avisamon casino avisbetify connexionamon casino inscriptionmadnix applicationtortuga casino compte bloquéazur casino bonusmagical spin inscriptionbetify promo codecasino joka bonus sans dépôtrestbet üyelikbetboo üyeliksüperbetin üyelikbetandreas üyelikwonodd üyelikbovbet üyelikbetturkey üyelikbetturkey üyelikwild sultan bonus sans depotwinoui applicationwinoui inscriptionbetmatik üyeliksüpertotobet üyeliksüpertotobet üyelikavrupabetmariobet üyelikbetsat üyelikpinup üyelikpinup üyelikpinup üyelikpinup üyelikstarda üyelikstarda üyelikportbetonwin üyelikonwin üyeliksahabet üyeliksahabet üyeliksahabet üyeliktempobet üyeliktempobet üyeliktempobet üyelik1xbet üyelik1xbet üyeliktipobet üyelikmostbet üyelikromabet üyelikromabet üyelikromabet üyelikkatsubet casinomiraxcasino bonusskycrownbahsinebetsahabetsahabetsahasantabetegobetegobetegobetwolbetlidyabetgobahisgoldenbahisbordobetparibahisbetboxbetnefbetmüzebetmüzeshowbahisoleybetoleybetbetcupbetcupviplobybetosferikonbetmakrobetmakrobetneyinemaltcasinoceltabitlordcasinoanadolu casinoanadolu casinoanadolu casinorealbahisprestijbetprestijbetmegabahismegabahisaras casinoaras casinosutbetbexbetrexusbetrexusbetrexusbetprizmabetholiganbettumbetnakitbahisxslotstarzbetxslotbahisbeykareasbetkareasbetsiyahbetsiyahbetaspercasinomeilleurs casino en ligne francaiscasino français en lignecrazy time jeugrandbettinghiltonbeynapolyonbetladesbetladesbetfashionbetmilyonluk casinovevobahisbeatboxjeux en ligne casinostroybetrollettobetvinobiabetbiabetbiabetbetnanobetnanopsvbetbalkancasinonapolyonbetbetrarbetlondrabetlondrabettogoalbycasinopari sportif algériepari sportif algériebonus sans wagerperabetsonbahisstake combetfurykatsubetvave promo codebitstarz promo codebc game loginnanogames sweet bonanzabitcoin games casinocrypto casino bonusbc game aviatornanogames aviatorbest ethereum casinosfairspinfairspinwinzbitcoin casino500casinoUniqueCasinowinz promo code500casino promo code500casino promo codeBetzino Casinocrypto casino free spinscrypto casino free spinsBetzino ConnexionBc game Sugar rushnew crypto casinonew crypto casinocasino games browsercasino games examplesSimsinoSimsino CasinoQuickwinsSeven Casinocasinos with no depositonline casino free spinsfree casino gamessweepstakes casinoluckyland slotsluckyland slotsluckyland casinoluckyland casinoonline pokiesonline pokiesplay lottery onlinepulsz casinobetmgm no deposit bonusno deposit welcome bonuswsop promo codesnj casino bonusplinko aviscasinozer avisyonibet légal en franceyonibet légal en francebetsahabetvigobaşarıbetbetpublicruntobetbetpublicwinbirparibahistempobetunibet inloggenbet365 inloggenbet365 casinobetnation casinojack's casino inloggenjack casino onlinejack casino welkomstbonusbetcity nlholland casino amsterdamcircus nlcasino- en dice spellenone casino inloggenbet365casinokansino inloggenbetnation casinogokstopgokstoponline gokken zonder registratiebetcity.nlbet365.nlxslotmelbettümbetbetandyousultanbetmostbetcasinomilyonparmabetmilyonerreslot7slotsVelobetCashwinGxmbleMegawinbetandreasbaysanslionwinJackpot Bobromabetbetwinnerroobetbetfuryduelbitssetrabetroyalbetpiabella casinoxslotunibetmarsbahisfikstürbetzumospinlunabetjasminbet30betoslobetsekabetparadise playparadise playretrobetrizz casinoparadise playbetdogbetasuslesabahisbetelligenzobetradissonbetbetwildreddicebofcasinocazinostarswinner casinoDragon TigerThe Dog Houseodakbetboombetrocksroyalbetprensbetscattersbetmgmbetmgmfairplay casinoleonbetbetpas/bahsinejacks casinobetsalvadorcasinopopbetrollerbaşarıbetbahislionbahiscompinupstarda casinobetgarbahsineLucky8Casino JokaSpace Fortunawinstlerbetzulamarsbahisoslobetbetasusbetasusbetboxcasino valebetriyallunabetbetandyoubetwinnerlunabetparibahisparmabetcasino bonanzaparibahiscasino bonanzamavibetbizbetbetrupialobetmisliwinrodosbetbetrollerhititbetsüpertotobetsüpertotobetfixbetmarsbahisparibahisWoopwin Casinoefes casinoefes casinomariobetmariobetbahiscomsahabetbetandyoupinupbizbetsetrabetlesabahisbetandreasbetandreas20betsultanbetbetivopinuppinupmatadorbetromabet girişbizbetefes casino girişrestbetbetgar girişsultanbetastekbetligobetstarda casinobetpaszetbahisgrandpashabetrexusbetkareasbetbetingocasinoslotbetparkbahisbeyprensbetrocksroyalbet girişbetbigo girişholleycasinomaximcasinoprofxbet girişdogobetrestbet giristoobetgolegolbetorjinbetjustinbet girişoynabiloynabil girişpumabetroofbetinnabetcasifameorisbetmrcasinoolabahismetroslotelitcasino girişvenüsbet girişhodribet girişportobetportobet girişbetfokus girişrexabet giriştrendbet girişvizebetinagaming