Trendyol, Süper Lig ve 1’inci Lig’in isim sponsoru oldu | Futbol KulisiFutbol Kulisi

22 Şubat 2024 - 06:35
SON DAKİKA

Trendyol, Süper Lig ve 1’inci Lig’in isim sponsoru oldu

İSTANBUL, (DHA) – Türkiye’nin e-ticaret platformlarından Trendyol, 2023-2024 sezonu Süper Lig ve 1’inci Lig’in isim sponsoru oldu. İmzalanan iş birliği anlaşmasının bedeli 700 milyon TL olarak açıklandı.

Trendyol, Süper Lig ve 1’inci Lig’in isim sponsoru oldu
Son Güncelleme :

12 Temmuz 2023 - 19:05

299 views

TFF Riva Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri’nde gerçekleştirilen imza törenine TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, Trendyol Grubu Başkanı Çağlayan Çetin, Kulüpler Birliği Başkan Vekili Süleyman Hurma ile 1’inci Lig Kulüpler Birliği Başkanı Murat Özkaya katıldı.

İmza töreninde açıklamalarda bulunan Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Mehmet Büyükekşi, “Ülkemizin en güçlü ve hızlı büyüyen markalarından biri olan Trendyol, hem Süper Ligimizin hem de 1’inci Ligimizin isim sponsoru oluyor. Bugün sizlerin huzurunda, Süper Lig ve 1’inci Lig tarihinin en büyük sponsorluk anlaşmasına imza atmış olmaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz. Süper Ligimiz 11 Ağustos’ta 66’ncı sezonuna merhaba diyecek ve 2023-2024 sezonunda “Trendyol Süper Lig” adıyla oynanacak. Yine aynı şekilde 1’inci Ligimiz de “Trendyol 1’inci Lig” adıyla oynanacak ve liglerimize değer katacak” dedi.

BU ANLAŞMAYLA TÜRK FUTBOLUNA GÜÇ VERMEYE DEVAM EDİYOR”

Bu anlaşmayla büyük destek aldıklarını aktaran Mehmet Büyükekşi, “Trendyol, Kadın ve Erkek A Milli Takımlarımız ile eMilli Takımımızın da resmi sponsoru. Ayrıca, 6 Şubat’ta yaşadığımız deprem felaketinin ardından başlattığımız Omuz Omuza kampanyamızın da en büyük destekçilerinden biri oldu. Sadece bununla kalmadı. Deprem felaketi nedeniyle ligden çekilmek zorunda kalan Atakaş Hatayspor’a ve Gaziantep Futbol Kulübüne, yani 2 büyük gastronomi şehirlerimizin takımlarına yemek sponsoru oldular ve büyük bir destek verdiler. Bugün bu anlaşmayla da Türk futboluna ve bu güzel aileye güç vermeye devam ediyor” şeklinde konuştu.

SÜPER LİG DÜNYANIN EN DEĞERLİ 10 LİGİ ARASINDA YER ALIYOR”

Anlaşmanın Türkiye futbol ekonomisine fayda sağlayacağını ifade eden Büyükekşi, “Futbol tüm dünyada büyük bir endüstri haline gelmiş durumda. Yaptığımız bu anlaşmanın Türkiye’de futbol ekonomisinin daha da büyümesine yapacağı etkinin yanı sıra futbolumuzun marka değerine de büyük katkı sağlayacağına eminim. Süper Lig’imiz şu an dünyanın en değerli 10 ligi arasında yer alıyor. Ancak biz bunu yeterli bulmuyoruz. Gelecek destekle birlikte, futbolumuzun göz bebeği Süper Lig’de rekabet, heyecan ve kalitenin daha da artacağına ve dünya futbolundaki konumunun da yükseleceğine inanıyorum. İnşallah bu sayede, Avrupa kupalarında mücadele eden kulüplerimiz daha büyük başarılara imza atacak ve bizlere büyük sevinçler yaşatacaklar. Ayrıca 1’inci Lig’e de isim sponsoru olması bu ligde mücadele eden Anadolu takımlarımızın daha güçlü hale gelmesini sağlayacak. 1’inci Lig’in hem futbol, hem mücadele anlamında daha çekişmeli hale gelmesi Süper Lig’in kalitesine de pozitif olarak katkı yapacak. Bu iş birliğimiz Süper Lig ve 1’inci Lig’deki 39 kulübümüzün yeni yetenekleri Türk futboluna kazandırmasına, uluslararası Türk yıldızların yetişmesine de fayda sağlayacak. Böylece milli takımlarımız geniş ve kaliteli bir oyuncu havuzuna sahip olacak” diye konuştu.

ÇAĞLAYAN ÇETİN: SPORA VE SPORCULARIMIZA DESTEK OLMAKTAN GURUR DUYUYORUZ

Spora ve Sporculara destek olmaktan gurur duyduklarını dile getiren Çağlayan Çetin, “Sporun hepimizi birleştiren gücüne yürekten inanıyoruz. Bu nedenle de spora ve sporcularımıza farklı alanlarda destek olmaktan gurur duyuyoruz. 2021 yılından bu yana da futbol milli takımlarımızın resmi sponsoruyuz. Ayrıca hepimizi derinden yaralayan 6 Şubat depremleri sonrasında Sayın Büyükekşi’nin girişimleri sporun birleştirici gücünü göstermesi bakımından çok önemliydi. Başkanımızın da girişimleriyle afet bölgesinin yeniden imarı için gerçekleştirilen Omuz Omuza kampanyasına biz de destek verdik. Ayrıca ligden çekilmek zorunda kalan Atakaş Hatayspor’un sahalara geri dönmesi için yanlarında olduğumuzu yakın zamanda buradan duyurmuştuk. Atakaş Hatayspor’un formasının göğüs sponsorluğunda yer almaktan ve bu değerli takımımızı desteklemekten büyük mutluluk duyuyoruz. Aynı desteği UNESCO Gastronomi şehri olan Gaziantep’in takımı Gaziantep FK Kulübümüze de vereceğiz. Bugün ise Türk futboluna desteğimizi ve Türkiye Futbol Federasyonu ile iş birliğimizi farklı bir seviyeye taşıyoruz. Süper Lig’imizin 2023-2024 sezonunda yoluna ‘Trendyol Süper Lig’ olarak devam edecek olması bizim için büyük bir mutluluk, büyük bir gurur” dedi.

HEDEFİMİZ TÜRKİYE FUTBOL FEDERASYONU VE LİGİMİZİ AVRUPA SIRALAMASINDA DAHA YUKARILARA TAŞIMAK”

Amaçlarının Avrupa’nın en büyük e-ticaret şirketi olduğunu söyleyen Çetin, “Hedefimiz bizimle beraber Türkiye Futbol Federasyonu ve ligimizi Avrupa sıralamasında daha yukarılara taşımak. Futbolumuzun ve Süper Lig’in marka değerini daha da yükselterek, kulüplerimizin ve ligimizin çok daha üst sıralara yükselmesini destekleyeceğiz. TFF imzaladığımız bu anlaşmanın 15 ilimizde 19 takımın mücadele edeceği 1’inci Lig’i de kapsaması bizleri ayrıca mutlu ediyor. 1’inci Lig’e sağlayacağımız destekle de, özellikle Anadolu’daki kulüplerimiz için önemli bir katkı sağlayacağız. Ülkemizin 81 ilindeki satıcılarımızla, operasyonlarımızla Anadolu’daki kulüplerimizin de bu sezonda daha da güçlenerek yollarına devam etmeleri için sinerji olanakları yaratacağız. Bizleri şimdiden söz verebilirim ki hem TFF Başkanımız Mehmet Büyükekşi ile hem 1’inci Lig Kulüpler Birliği Başkanımız Murat Kaya ile şimdiden projeleri düşünmeye, geliştirmeye başladık. Yakın zamanda bu güzel projelerimizi de sizler paylaşacağız. Bu işbirliğimizi aynı zamanda, ülkemizden yeni dünya yıldızları çıkartma vizyonuna sunacağı katkı anlamında çok önemsiyorum. Böylece, futbolun geleceğine, gençlerimizin yeteneklerini geliştirmelerine olanak sağlayacağız. TFF ile imzaladığımız bu anlaşmayı sponsorluk anlaşmasının çok daha ötesinde bir yerde bir vizyon birlikteliği, bir ortaklık olarak görüyorum. Ülkemizin futbolcularının, takımlarının gelişmesinde kritik bir rol üstlenen bu ligin destekçisi olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Daha da büyüyüp yeni yetenekler keşfederek Süper Lig’imizin başarılarını daha da geniş kitlelere duyurabileceğimize inancım sonsuz. Bugün olduğu gibi bundan sonra da Türk sporunun gelişmesi için elimizden gelen her türlü çabayı göstereceğiz. Bu anlaşma spor camiamıza, futbolseverlere ve ülkemize hayırlı olsun” şeklinde konuştu.

SÜLEYMAN HURMA: ÇOK HEYECANLI VE MUTLUYUZ

Ekonomik anlamda problemlerin yaşandığı bu dönemde yapılan sponsorluk anlaşmasının önemli olduğunu ifade eden Süper Lig Kulüpler Birliği Vakfı Başkan Vekili Süleyman Hurma, “Dünyada ve ülkemizde de çok ciddi ekonomik problemler yaşandığı bir dönemde harika sayılabilecek bu destek, Süper Lig kulüpleri adına çok önemli ve değerlidir. Bundan dolayı gerçekten çok heyecanlı ve mutluyuz. Spora ve sporcuya destek vermek çok kolay bir şey değildir. Karşılığında ne alırsanız alın para vermek çok zor bir iştir. Türk futbolu ve Türk futbol ailesi bu zor dönemden geçerken verilen bu desteği hiçbir zaman unutmayacaktır. Bizim Süper Lig kulüpleri olarak ödevimizde şu olmalıdır ki olacağından da yüzde yüz eminim: Bu anlaşmayı onurlandırmak, aldığımız yüz katını geri vermek bizim hedefimiz olmalıdır. Göreve geldiğinden bu yana futbol ekonomisine destek vermek için olağanüstü çaba gösteren Sayın Başkanımız ve Türkiye Futbol Federasyonu yetkililerine de çok teşekkür ediyorum. Umut ediyorum ki Türk futbolu bu ekonomik sıkıntılar sarmalından bu değerli çalışmalar sayesinde kurtulacaktır” diye konuştu.

MURAT ÖZKAYA: BU TÜRK FUTBOLU İÇİN YENİ BİR YOL OLSUN

1’inci Lig Kulüpler Birliği Başkanı Murat Özkaya ise “Türk sporunda sponsor sayısı artıyor çünkü kavga yok. Sorunlar, istişare ve doğru zemine oturtularak çözülüyor. Bu nedenle sorunlar daha aza indirgenmiş durumda. Bunun için federasyonumuza tekrar teşekkür ediyorum. Bunu genel kurulda da söylemiştim. Kavganın olmadığı yerde herkes olmak ister. Trendyol’un bize açtığı yolu futbolun yeni yolu olarak kabul ediyorum. Bu anlaşmayı imzalamaktan gurur ve onur duyuyoruz. Bu Türk futbolu için yeni bir yol olsun. Buradan futbolseverlere de seslenmek istiyorum. Lütfen maçlara gelin, statları doldurun. Sizlerin olmadığı yerde sponsorların olması imkansız. Sponsorların olmadığı yerde yeni oyuncuların, yeni nesillerin yetişmesi imkansız. Taraftar demek oradaki güç demek. Sizler varsanız Türk futbolu var. Eğer taraftar yoksa futbol yok, sponsor yok. İçimizdeki başarılı insanları da takdir edelim destek olalım. Nasıl taraftarımıza ve basınımıza iş düşüyorsa yöneticilerimize de büyük iş düşüyor. Lütfen kavga etmeyelim. Örneğin Süleyman Hurma yıllardır Türk futboluna hizmet ediyor ve futbolumuz için mücadele ediyor. Yaptı o kadar çok güzel iş var ki ama takdir edemiyoruz. Niye takdir edemiyoruz çünkü birbirimizle kavga ediyoruz. Değerli insanlarımıza sahip çıkalım, değerli sponsorlarımıza sahip çıkalım. Gelin hep beraber Federasyonumuzun önderliğinde futbolumuzu daha ileriye taşıyalım” şeklinde konuştu.

FİKSTÜR - Maç Yok

Tümünü Gör

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.